Nejlepším hráčem černého kontinentu je Eto'o

Sport
20. 12. 2010 21:35
Eto'o byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Afriky.
Eto'o byl vyhlášen nejlepším fotbalistou Afriky.

Nejlepším fotbalistou Afriky se stal Samuel Eto'o. Kamerunský útočník Interu Milán získal ocenění jako první hráč v historii ankety počtvrté. V hlasování trenérů a kapitánů 53 afrických reprezentací obsadil druhé místo Asamoah Gyan (Sunderland/Ghana), třetí byl loňský vítěz Didier Drogba (Chelsea/Pobřeží slonoviny).

Devětadvacetiletý Eto'o má za sebou skvělý rok. Interu pomohl k triumfu v Lize mistrů a také k vítězství v Serii A i Italskému poháru. Kamerunský střelec anketu ovládl v letech 2003 až 2005 a čtvrtým triumfem překonal bilanci někdejšího ghanského reprezentanta Abediho Pelého a Liberijce George Weaha.

Ocenění pro tým roku si z galavečera v Káhiře odnesla reprezentace Ghany a trofej pro nejlepšího trenéra získal její kouč Milovan Rajevac. Srbský trenér dovedl Ghanu do finále afrického šampionátu a na mistrovství světa s týmem postoupil do čtvrtfinále.

Úspěšný večer pro ghanský fotbal podtrhl záložník Kwadwo Asamoah z Udine, který získal cenu pro nejlepšího mladého hráče. Nejlepším klubem se podruhé za sebou stal překvapivý finalista mistrovství světa klubů TP Mazembe z Konga.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ