Německo přišlo o hvězdu. Götze je do konce roku K.O.

Sport
9. 10. 2015 17:48
Mario Götze je na zemi.
Mario Götze je na zemi.

Záložník Bayernu Mnichov Mario Götze si v tomto roce už nezahraje. Německý fotbalový reprezentant si ve čtvrtečním utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Irskem poranil tříslo a čeká ho deset až dvanáct týdnů klidu.

Zápas v Dublinu skončil pro autora jediné branky z finále loňského mistrovství světa proti Argentině v 35. minutě. Němci nakonec Irům podlehli 0:1 a nedokázali v předstihu podstoupit na evropský šampionát ve Francii. K jistotě účasti potřebují v neděli bodovat s Gruzií.

Bayernu pomohl Götze k jasnému vedení v tabulce německé ligy, ve všech soutěžích odehrál za klub na podzim 11 zápasů a dal čtyři góly.

Další čtení

Odvolání německého gólu bylo podle Nagelsmanna skandální

Sport
30. 6. 2026
Paraguayský hráč Antonio Sanabria neproměnil penaltu proti německému brankáři Manuelovi Neuerovi v penaltovém rozstřelu mezi Německem a Paraguayí

Penaltové prokletí favoritů. Německo padlo s Paraguayí, Nizozemsko nestačilo na Maroko

Sport
30. 6. 2026
ilustrační obrázek

Mike Tyson: Sportovní génius, nebo problémový bouřlivák?

Sport
29. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ