Nigerijci se přou o prémie, ve čtvrtek odmítli trénovat

Sport
27. 6. 2014 15:16
Nigerijští fotbalisté bojkotovali kvůli sporům o prémie za úspěchy na mistrovství světa čtvrteční trénink.
Nigerijští fotbalisté bojkotovali kvůli sporům o prémie za úspěchy na mistrovství světa čtvrteční trénink.

Nigerijští fotbalisté bojkotovali kvůli sporům o prémie za úspěchy na mistrovství světa čtvrteční trénink. Hráči se neshodli s vedením ohledně peněz, které by měli dostat za postup do osmifinále, v němž se v pondělí utkají s Francií.

Podle informací BBC hráči očekávali, že za postup ze základní skupiny dostane každý z nich 30 tisíc dolarů (604 tisíc korun), podle vedení jim však náleželo 10 tisíc za vítězství 1:0 nad Bosnou a Hercegovinou a 5 tisíc za bezbrankovou remízu s Íránem.

Svazové vedení nyní hráčům nabízí prémie slibované za jednotlivé výsledky a k tomu podíl na bonusech od FIFA ve výši 40-70 procent v závislosti na tom, v jaké fázi play off Nigerijci na šampionátu skončí.

Podle informací BBC nebudou hráči bojkotovat další plánované tréninky o víkendu a přesun do Brasílie na duel s Francií. Podle kouče Stephena Keshiho současná situace jeho tým před prvním vyřazovacím duele nerozhodí.

Už před šampionátem se kvůli prémiím zpozdil odlet výpravy Kamerunu do Brazílie. Ve středu zase zažehnávala spor Ghana, jejíž hráči odcestovali na zápas s Portugalskem (1:2) až po zásahu prezidenta, díky kterému odletělo z Akkry do Brazílie za hráči letadlo s miliony dolarů.

Další čtení

česká čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel

Manuel i Horák ve finále HMS na 400 metrů! Česká čtvrtkařka zaběhla osobní rekord

Sport
21. 3. 2026
ilustrační obrázek

Česko vs. Řecko: klíčová bitva o Ligu mistrů pokračuje

Sport
20. 3. 2026
ilustrační foto

Osud Zlaté Niké, fotbalové trofeje. Ukradli ji dvakrát, vyčichal ji i pes

Sport
19. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ