Brazílie a nejen ona žije fotbalem. Města ve kterých se odehrávají zápasy základních skupin se na dobu mistrovství změnila v jeden velký karneval. Ulicemi se každý den hrnou pestrobarevně odění fanoušci. Originalita a zdůraznění příslušenství ke svému národu jsou hnacím prostředkem k vymýšlení někdy i dost šílených převleků.
Žlutá a zelená. Barvy, které jsou v Brazílii na každém rohu a na každém Brazilci. Snad se komiksový hrdina Hulk na své favority nerozzlobí.
Oranžová. Typická barva pro Nizozemsko. Ze zaplněných tribun až slzí oči, a z pohledu na "paní" na obrázku by někomu mohly i vypadnout.
Kolumbijské kočky se radují. Jejich tým vede ve skupině a má tak zajištěný postup do vyřazovacích bojů.
Fanoušci Japonska oblečení jako Sushi si rozhodně zaslouží uznání za originalitu. Snad je na tribuně nikdo neslupne.
Z Austrálie do Brazílie doskákali i fanoušci ostrovního státu. V klokaním oblečku ve vyhřáté Brazílii nemůže být úplně dobře, ale chlapcům to zdá se nevadí.
Pruhy jako pruhy. Na tribunu přišli fandit Messimu a spol. i zebrazilové. Mohli se radovat. Kapitán jejich týmu zajistil Argentině postup ze skupiny.
OBRAZEM: Nejoriginálnější kostýmy fotbalových fanoušků
Sport
22. 6. 2014 06:00
Fotbalové mistrovství světa je skvělá příležitost obléknout si něco trochu šíleného a zábavného.
Autor: Tereza MrkvičkováFoto: ČTK/AP