Potvrzeno. Ruské fotbalisty povede Ital Capello

Sport
16. 7. 2012 13:30
Italský fotbalový trenér Fabio Capello.
Italský fotbalový trenér Fabio Capello.

Ital Fabio Capello se podle očekávání stane novým trenérem ruské fotbalové reprezentace. S tamní fotbalovou federací se podle jejího šéfa Nikity Simonjana předběžně dohodl a v nejbližší době by měl přijet do Moskvy dojednat podrobnosti smlouvy.

Šestašedesátiletý Capello naposledy vedl národní tým Anglie. Od něj však bývalý kouč AC Milán, Juventusu a Realu Madrid před Eurem odešel na protest proti rozhodnutí svazu odebrat kvůli obvinění z rasismu kapitánskou pásku Johnu Terrymu z Chelsea.

Ruský tým opustil po neúspěšném mistrovství Evropy, kde sborná skončila navzdory úvodní výhře nad Českou republikou už v základní skupině, Nizozemec Dick Advocaat. Jeho nástupce vybíral svaz ze třinácti kandidátů, jejichž jména kvůli neustálým spekulacím ruského tisku zveřejnil.

Capello z potenciálních koučů do Moskvy vyrazil na pohovor jako první. Ve výběru kromě něj byli například jeho krajan Marcelo Lippi, Rafael Benítez, Pep Guardiola, Harry Rednkapp či Macelo Bielsa. Známá trenérská jména ale vesměs možnost odmítla.

Podle ruských médií by pro Capella měla být nachystána dvouletá smlouva s ročním příjmem kolem pěti milionů dolarů (asi 104 milionů korun).

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ