Přemožitelé Plzně Antverpy budou hrát s Alkmaarem bez fanoušků

Sport
21. 8. 2019 08:39
Fotbalista Lior Refaelov z Royalu Antverpy.
Fotbalista Lior Refaelov z Royalu Antverpy.

Fotbalisté Royalu Antverpy, kteří ve 3. předkole Evropské ligy vyřadili Plzeň, se budou muset ve čtvrtečním úvodním utkání závěrečného předkola proti Alkmaaru obejít bez podpory fanoušků. Zápas se bude hrát v Enschede s prázdným hostujícím sektorem kvůli obavám z výtržností.

K rozhodnutí nepustit na stadion belgické fanoušky dospěl starosta Enschede Onno van Veldhuizen po konzultacích s policií, alkmaarským klubem, Nizozemským fotbalovým svazem a evropskou unií UEFA.

Alkmaar musí kvůli zhroucené střeše tribuny na svém stadionu hostovat v jiných městech. V domácí soutěži a 3. předkole EL hrál v Haagu, nicméně kvůli obavám z výtržností mezi znepřátelenými fanoušky místního klubu ADO a belgického Royalu byl zápas s Antverpami přeložen do Enschede.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Yorick Jansens

Další čtení

David Pastrňák

Pastrňák má podle hráčů NHL nejlepší přezdívku – „Pasta“ vládne anketě

Sport
Aktualizováno: 18. 4. 2026 12:15
ilustrační obrázek

Česko zůstává v elitní desítce UEFA: šampion půjde do Ligy mistrů přímo i přespříští rok

Sport
17. 4. 2026
ilustrační foto

Proč umřel slavný fotbalista Maradona? Soud znovu otevřel případ

Sport
15. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ