PSG uctilo čínský nový rok. Hráči měli jména na dresech v mandarínštině

Sport
20. 2. 2018 05:00
bez popisku 999117
bez popisku 999117

Čína a další země východní a jihovýchodní Asie oslavily příchod nového lunárního roku. Po loňském roce, který byl ve znamení Kohouta, převzalo 16. února vládu jiné zvíře, Pes. Příchod čínského nového roku je tradičně spjat s velkými oslavami po celém světě.

Fotbalový klub Paris Saint Germain uctil tento svátek zajímavým způsobem. Na víkendový zápas Ligue 1, ve kterém PSG hostilo Štrasburk, byla pro domácí připravena speciální sada dresů. Místo klasických jmenovek měli hráči na zádech znázorněna příjmení v mandarínštině.

Domácí však zápas nezačali vůbec dobře. V sedmé minutě potrestal nedůrazné bránění Aholou a hosté šli do vedení. Paříž ale rychle přepnula na vyšší obrátky a ještě v prvním poločase stačila utkání otočit třemi góly. Zápas nakonec skončil v poměru 5:2. Pro PSG se jednalo o důležitý zápas, ve kterém si spravili náladu po nevydařeném středečním utkání Ligy mistrů, kdy prohráli na Realu Madrid 3:1. Zároveň si upevnili pozici v čele tabulky francouzské ligy. Na druhé Monako mají nyní dvanáctibodový náskok.

Autor: - onp -Foto: ČTK , Thibault Camus

Další čtení

Messi se v Miami dohodl na nové smlouvě, v klubu zůstane do roku 2028

Sport
23. 10. 2025

VELO a McLaren přinesli fanouškům F1 zážitek snů: Češi byli u toho

Sport
21. 10. 2025
ilustrační foto

Budeme mít nového ministra sportu. Měl by jím být nějaký Motorista

Sport
20. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ