Real Madrid truchlí. Zemřel legendární útočník Di Stéfano

Sport
7. 7. 2014 17:59
Bývalá hvězda Realu Madrid Alfredo di Stéfano (vlevo).
Bývalá hvězda Realu Madrid Alfredo di Stéfano (vlevo).

Legendární fotbalista Alfredo di Stéfano v pondělí v 88 letech zemřel. Bývalá hvězda Realu Madrid v sobotu den po svých narozeninách utrpěla infarkt. Od té doby rodák z Argentiny, který reprezentoval i Kolumbii a především Španělsko, ležel na koronární jednotce nemocnice v Madridu.

Čestný předseda Realu utrpěl infarkt na ulici nedaleko stadionu Santiaga Bernabeua při odchodu z restaurace. Přivolaný lékař zjistil zástavu srdce i dechu, životní funkce Di Stéfana se podle informací záchranné služby podařilo obnovit až po osmnáctiminutové resuscitaci. Zástupci nemocnice Gregoria Maraňóna v neděli potvrdili, že bývalý slavný útočník utrpěl selhání oběhového a dýchacího systému. Jeho stav navíc komplikovala cukrovka.

Di Stéfano, jenž je společně s Pelém, Diegem Maradonou, Franzem Beckenbauerem a Johanem Cruyffem považován za jednoho z nejlepších fotbalistů historie, prodělal infarkt už vloni. V roce 2005 mu lékaři implantovali kardiostimulátor a zároveň provedli čtyřnásobný bypass aorty.

Rodák z Buenos Aires začal svou kariéru v River Plate. V roce 1953 přestoupil do Realu, v jehož dresu zářil. V letech 1956 až 1960 s klubem vybojoval pětkrát za sebou titul v PMEZ, předchůdci Ligy mistrů. Dvakrát získal Zlatý míč (1957 a 1959).

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

fotografie jezdců F1 na mřížce před Velkou cenou Austrálie 2025 v Albert Parku v Melbourne

Nová pravidla, nové výzvy: kdo ovládne F1 po revoluci monopostů?

Sport
5. 3. 2026
trenér Brian Priske

Brian Priske: Vyřazení je zasloužené, Sparta byla slabá v obraně i útoku

Sport
Aktualizováno: 4. 3. 2026 09:56
Ester Ledecká

Od bronzu ji dělily setiny. Ledecká zajela v Andoře skvělý super-G

Sport
28. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ