Reportérka podrazila muži nohy, jeho syn teď nastoupil s Ronaldem

Sport
20. 9. 2015 12:22
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo.

Syn syrského uprchlíka, jehož příběh poté, co mu při přechodu hranic podrazila nohy maďarská novinářka, obletěl svět, se dočkal velkého gesta od Realu Madrid. Před sobotním ligovým zápasem s Granadou doprovázel sedmiletý Zaíd na hřiště největší hvězdu španělského klubu Cristiana Ronalda.

Syrský fotbalový trenér Usáma Abdul Mohsen se dostal do širokého povědomí minulý týden. Když se synem v náručí přecházel s dalšími uprchlíky na maďarské území, podrazila mu nohy kameramanka místní televize. Příběh vzbudil velké pohoršení a novinářka přišla o práci, Mohsen se ovšem díky tomu dočkal od španělské mládežnické akademie pozvání a nabídky ubytování a další pomoci s vybudováním nového života v Evropě.

O víkendu nyní dostal i pozvánku do čestné lóže Realu, který se výrazně angažuje v pomoci migrantům. Na pomoc uprchlíkům přicházejícím do Španělska věnoval tento měsíc milion eur.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ