Absolutní senzace, debutant "sejmul" Kanea a Sterlinga

11. 10. 2019 20:30
V útoku reprezentace proti Anglie nechybí uzdravený útočník Patrik Schick.
V útoku reprezentace proti Anglie nechybí uzdravený útočník Patrik Schick.

Čeští fotbalisté v šestém z osmi utkání evropské kvalifikace po jednom z nejlepších výkonů za poslední roky překvapivě porazili po obratu Anglii 2:1 a udělali velký krok k postupu na šampionát. Čtvrtý tým loňského mistrovství světa poslal v Edenu v páté minutě do vedení Harry Kane z penalty, ale za čtyři minuty srovnal Jakub Brabec a v 85. minutě při premiéře v reprezentačním áčku rozhodl střídající Zdeněk Ondrášek.

Český celek oplatil Anglii březnový historický debakl 0:5 z Wembley a připravil jí první bodovou ztrátu ve skupině. Albion v kvalifikacích prohrál po dlouhých 43 zápasech.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého bodově dotáhli soupeře v čele tabulky a před třetím Kosovem, které má k dobru pondělní zápas s Černou Horou, mají čtyřbodový náskok. Na šampionát postoupí první dva celky ze skupiny. V dalším zápase kvalifikace český tým 14. listopadu v Plzni přivítá Kosovo a skupinu zakončí o tři dny později v Bulharsku. V pondělí reprezentanti v Praze změří síly v přípravě se Severním Irskem.

Utkání skupiny A kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020 v Praze:

ČR - Anglie 2:1 (1:1)

Branky: 9. Brabec, 85. Ondrášek - 5. Kane z pen. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Jankto - Rose, Sterling, J. Henderson. Diváci: 18.651.

Sestavy:

ČR: Vaclík - Coufal, Čelůstka, Brabec, Bořil - Masopust (90. Zmrhal), Souček, Darida, Král, Jankto (82. Kopic) - Schick (65. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.

Anglie: Pickford - Trippier, Keane, Maguire, Rose - J. Henderson, Rice (88. Abraham), Mount (72. Barkley) - Sancho (73. Rashford), Kane, Sterling. Trenér: Southgate.

Autor: - cih - Foto: ČTK

Další čtení

Česko mělo loni ve druhém pololetí v EU nejdražší elektřinu pro domácnosti

Ekonomika
7. 5. 2025

Indie oznámila údery proti teroristům v Pákistánu, ten hlásí mrtvé civilisty

Zahraničí
6. 5. 2025

Húsíové kapitulovali a USA na ně už nebudou útočit, oznámil Trump

Zahraničí
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ