Beckhamův <span>100. start se odkládá.</span> Kouč nevěří jeho fyzičce

31. 1. 2008 15:45
Anglický fotbalista David Beckham.
Anglický fotbalista David Beckham.

Anglický fotbalista David Beckham.David Beckham si bude muset na zápis mezi anglické fotbalové legendy počkat. Bývalý kapitán národního týmu se nevešel do nominace trenéra Fabia Capella pro přípravný duel se Švýcarskem a 6. února nezaokrouhlí počet startů za reprezentaci na stovku, což by se mu povedlo jako pátému Angličanovi v historii.

Podle britských médií Capello, který Beckhama vyřadil ze sestavy i během společného angažmá v Realu Madrid, dvaatřicetiletého záložníka nevybral kvůli obavám z jeho nedostatečné fyzičky.

Beckham totiž nehrál soutěžní zápas od listopadové osudové prohry 2:3 s Chorvatskem, jež připravila Anglii o účast na mistrovství Evropy. Od té doby záložník Los Angeles Galaxy jen trénoval s Arsenalem.

Kouč v třicetičlenné nominaci na místo pravého záložníka vybral Shauna Wrighta-Phillipse z Chelsea a Davida Bentleyho z Blackburnu.

"Včera jsem s Davidem mluvil po telefonu a ujistil jsem ho, že figuruje v mých plánech do budoucna. Jakmile začne pravidelně hrát v MLS, budu ho pozorně sledovat," citovala agentura Reuters Capella.

Ten nevybral i dosavadní anglickou brankářskou jedničku Paula Robinsona, kterého v Tottenhamu vytlačil ze sestavy Radek Černý, a naopak vzal dva nováčky, záložníka Gabriela Agbonlahora a obránce Curtise Daviese.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Papež Lev XIV. vyzval k míru na Ukrajině a k zastavení bojů v Pásmu Gazy

Zahraničí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ