Bílkova nominace: chybí sparťan Kadlec i marod Rosický

2. 10. 2012 10:10
V nominaci české fotbalové reprezentace na zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Maltě a Bulharsku není útočník Sparty Václav Kadlec.
V nominaci české fotbalové reprezentace na zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Maltě a Bulharsku není útočník Sparty Václav Kadlec.

V nominaci české fotbalové reprezentace na zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Maltě a Bulharsku není útočník Sparty Václav Kadlec. Je to jediná změna ve výběru kouče Michala Bílka oproti zářijovým utkáním. V týmu stále chybí zraněný kapitán Tomáš Rosický.

Čeští fotbalisté, kteří už čtyři zápasy čekají na vstřelenou branku, přivítají Maltu 12. října v Plzni, o čtyři dny později v Praze na Letné vyzvou v dalším duelu B skupiny Bulharsko.

Trenér Bílek na úterní tiskové konferenci uvedl, že nominaci ještě případně může doplnit po dalším ligovém kole a čtvrtečních zápasech Evropské ligy. "Dva hráče můžeme dodatečně pozvat, počkáme si na aktuální události. Ale také už třeba nikoho nevezmeme," uvedl Bílek.

Sleduje prý nejlepšího ligového střelce Stanislava Tecla z Jihlavy. V jeho hledáčku jsou také olomoucký Michal Ordoš s ofenzivním záložníkem Bořkem Dočkalem z Rosenborgu Trondheim. Bez šance prý nejsou ani sparťané Kadlec se středopolařem Ladislavem Krejčím. Ti ale figurují v nominaci jednadvacítky na barážový dvojzápas s Ruskem.

Bílek před posledními kvalifikačními zápasy letošního roku vsadil na osvědčená jména, Kadlece nepozval kvůli slabší aktuální formě dvacetiletého útočníka. "V poslední době mě svými výkony moc nepřesvědčoval, proto se v týmu nyní neobjevil," uvedl kouč.

Tomáš Rosický bude nadále chybět.Rosický končit nechce

Starosti mu dělá, že stále nemůže počítat s Rosickým. Záložník Arsenalu se naposledy na hřišti objevil v červnu v zápase evropského šampionátu s Řeckem, v němž si poranil Achillovu šlachu a od té doby je mimo hru. Podle Bílka, který je s Rosickým v pravidelném kontaktu, zatím není stanoven přesný termín hráčova návratu.

"Tomáš zatím není ve stavu, aby se zapojil do plného tréninku. Ještě to prý chce nějaký čas. Neřekl mi, kdy by mohl být zpátky. Ale ta chvíle se blíží," řekl Bílek. Potěšilo jej, že Rosický má chuť dál reprezentovat. "Ani v nejmenším mi nenaznačil, že by v reprezentaci chtěl končit. Není pro to také žádný důvod. Až se uzdraví, zase dostane velkou chuť."

Ohrožen podle něj není start obránce Marka Suchého, který v posledních dvou zápasech reprezentace naskočil v základní sestavě. Zadák Spartaku Moskva vynechal poslední ligový zápas a přijde i o dnešní duel Ligy mistrů s Celtikem Glasgow kvůli naraženému kolenu.
"Zranění Marka není vážné, koleno má jen pohmožděné ze srážky s protihráčem. Ale jestli bude v základu i v dalších utkáních, nyní ještě neřeknu. Na to máme čas," řekl Bílek.

Reprezentanti se sejdou na srazu v Praze 8. října. Kvalifikaci o postup na šampionát v Brazílii zahájili bezbrankovou remízou v Dánsku. Malta je po dvou prohrách s Arménií a Itálií bez bodového zisku, Bulharsko má na kontě remízu s Itálií a výhru s Arménií.

Kadlec je v nominaci jednadvacítek

Do kádru české fotbalové jednadvacítky se před baráží o účast na mistrovství Evropy proti Rusku vracejí sparťané Ladislav Krejčí a Václav Kadlec, kteří v týmu delší dobu scházeli. Kouč Jakub Dovalil nominoval pro dvojzápas se sbornou 21 hráčů včetně brankáře Romana Valeše, který se zotavuje po zranění.

První zápas sehraje jednadvacítka 12. října v Jablonci, odveta je na programu 16. října v dalekém Jekatěrinburgu. Mezi nominovanými je také aktuálně nejlepší střelec první ligy Stanislav Tecl, který dal v devíti kolech osm gólů. Není ale vyloučeno, že jihlavský kanonýr by mohl stejně jako Kadlec a Krejčí ještě dodatečně doplnit A tým pro dvojzápas kvalifikace mistrovství světa s Maltou a Bulharskem, která se hraje ve stejném termínu.

"Nominace se může změnit, pokud by si áčko někoho vytáhlo z důvodu zranění nebo dobrého výkonu v nadcházejícím zápase v klubu. Vyšší moc bere," uvedl Dovalil na tiskové konferenci v Praze. "Ale objevili se jiní hráči, máme dostatečně široký kádr. Takže nemusíme zmatkovat, pokud někdo vypadne," dodal.

Kadlec za jednadvacítku naposledy nastoupil loni v listopadu v první části kvalifikace v Arménii, Krejčí pak v červnu v Andoře. "Jsem rád, že je máme zpátky v kádru, jsou to kvalitní hráči," prohlásil Dovalil.

Nominace fotbalové reprezentace na kvalifikační zápasy s Maltou a Bulharskem:
Brankáři: Petr Čech, Jaroslav Drobný, Jan Laštůvka,
Obránci: František Rajtoral, Tomáš Sivok, Theodor Gebre Selassie, Michal Kadlec, Roman Hubník,Marek Suchý, David Limberský,
Záložníci: Petr Jiráček, Tomáš Hübschman, Josef Hušbauer, Jaroslav Plašil, Jan Rezek, Vladimír Darida, Milan Petržela,
Útočníci: David Lafata, Matěj Vydra, Tomáš Pekhart.
Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Sourozenci z Přerovska zameškali ve škole 900 hodin, rodičům hrozí vězení

Domácí
9. 7. 2025

V Rusku je nejvíc těžkých zločinů za celé roky. Z války se vracejí trestanci

Zahraničí
9. 7. 2025

Vedení, které způsobilo blackout, nahradí nový zdvojený systém za 1,7 miliardy

Domácí
Aktualizováno: 9. 7. 2025 12:01

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ