Další korupce? Kandidatura Holandska a Belgie je v podezření

13. 12. 2015 18:10
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nizozemsko a Belgie se při společné kandidatuře na pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2018 snažily zajistit si před volbami hlasy pomocí úplatků. Napsal to nizozemský list De Volkskrant, novináře o vyšetřování informoval nejmenovaný člen výkonného výboru FIFA.

Představitelé organizačního výboru údajně v roce 2009 zaplatili minimálně 10.000 eur Guinejci Amadouovi Diallovi, jenž tehdy úzce spolupracoval s dnes už bývalým funkcionářem FIFA Mohamedem bin Hammámem. Vlivný katarský funkcionář byl od roku 2002 až do svého doživotního zákazu působení ve fotbale v roce 2011 šéfem asijské konfederace.

Nizozemský svaz informace rozhodně popřel, proti obvinění se ohradil i Diallo. "Nikdy jsem neviděl ani jediný cent. Nikdy," prohlásil.

Společný projekt Nizozemska s Belgií ve volbách v prosinci 2010 neuspěl, přednost dostala kandidatura Ruska. I kolem jeho vítězství se ovšem později vyrojily spekulace o korupci.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Propuštěný vrah z Mírova opět zabíjel. Měl být dál ve vězení?

Domácí
1. 12. 2025
ilustrační foto

Česko má své Eldorádo. Pod Zlatými horami našli 11 tun zlata. Jen ho vytěžit

Ekonomika
1. 12. 2025

Pro bezdomovce je v Praze letos nachystáno přes 700 lůžek, podobně jako loni

Domácí
1. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV