Ferguson by mohl vést společný <span>britský tým</span> na OH

1. 3. 2008 15:13
Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.
Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

Trenér Manchesteru United Alex Ferguson.Kouč Manchesteru United Alex Ferguson je kandidát na trenéra společné fotbalové reprezentace Velké Británie na Olympijské hry v Londýně 2012. Slavný skotský manažer o místu jedná s šéfem organizačního výboru Sebasrianem Coem.

Podle listu The Times se Ferguson o možnost koučovat na olympiádě velmi zajímá, není si však jistý, jestli by působení u týmu dokázal skloubit s trénováním United. "Bylo by nepochopitelné, kdyby chtěli někoho jiného," citoval list mluvčího Manchesteru, podle kterého prý klub Fergusonovi v případné práci u olympijského výběru hráčů do 23 let nebude bránit.

Šestašedesátiletý Ferguson se sice může pochlubit devíti ligovými tituly s United a triumfem v Lize mistrů, trenérské úspěchy jsou však druhořadým důvodem, proč ho chce Coe k týmu.

Podle deníku by přítomnost skotského trenéra na lavičce mohla ulehčit jednání se severoirským, skotským a velšským fotbalovým svazem, které se k myšlence společné reprezentace staví velmi zdrženlivě. Obávají se, že by účast Velké Británie na olympiádě mohla ohrozit jejich fotbalovou samostatnost, přestože šéf FIFA Sepp Blatter je písemně ujistil o opaku.

Foto: Reuters

Autor: ČTK , - pv -

Další čtení

Nejmladší mistr světa Gukeš si zahraje na šachovém festivalu v Praze

Domácí
8. 1. 2026

Hasiči zasahují u požáru rodinného domu ve Zlonicích na Kladensku, jeden zraněný

Domácí
8. 1. 2026

Bethesda chystá předělávky Falloutu 3 i New Vegas. Detaily zatím zůstávají tajné

Věda a technika
8. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ