Ghana má <span>před mistrovstvím světa problém:</span> zranil se Essien

27. 5. 2010 19:27
Michael Essien se do Jihoafrické republiky nepodívá.
Michael Essien se do Jihoafrické republiky nepodívá.

Michael Essien se do Jihoafrické republiky nepodívá.Ghanský záložník Michael Essien přijde o mistrovství světa. Sedmadvacetiletého fotbalistu Chelsea nepustí na šampionát v Jihoafrické republice zranění kolena.

"Po konzultaci s lékaři Chelsea a národního týmu jsme došli k závěru, že Essien se nestihne uzdravit do konce července," citovala dnes prohlášení ghanského svazu agentura Reuters.

Spoluhráč brankáře Petra Čecha z Chelsea nehrál od ledna, kdy si poranil koleno na africkém šampionátu v Angole. Essien patří k největším hvězdám ghanské reprezentace. V národním dresu odehrál 51 utkání a vstřelil devět branek.

Ghana se na mistrovství světa, které se v JAR koná od 11. června do 11. července, v základní skupině utká se Srbskem, Austrálií a Německem.

Foto: Robert Sedmík

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Americký velvyslanec se zastal českých vojáků. Byli nám rodinou a sloužili

Domácí
26. 1. 2026
ilustrační foto

Proces s Cimickým za znásilňování pacientek pokračuje. Jde o pět let vězení

Domácí
Aktualizováno: 26. 1. 2026 11:01
ilustrační foto

Ceny zlata a stříbra letí do nebes. Znovu překonaly rekord. I kvůli Trumpovi

Ekonomika
26. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ