Gólman Vokoun ukončil reprezentační kariéru

26. 4. 2013 10:00
Gólman Tomáš Vokoun už prý reprezentační dres neoblékne.
Gólman Tomáš Vokoun už prý reprezentační dres neoblékne.

Hokejový brankář Tomáš Vokoun z Pittsburghu uzavřel reprezentační kariéru. Dvojnásobný mistr světa a bronzový medailista z olympijských her v Turíně to řekl v rozhovoru pro iDNES.cz. K návratu do reprezentace prý šestatřicetiletého gólmana nezláká ani případná možnost startu na olympijských hrách v Soči.

"Budu rád, když během Soči budu moct jet za rodinou na Floridu. Jsem v Pittsburghu sám a olympiáda pro mě znamená deset dní s dětmi. Už dřív jsem se prostě rozhodl, že je reprezentace pro mě uzavřená kapitola," uvedl Vokoun pro iDNES.cz.

Za reprezentaci chytal naposledy v roce 2010 ve finále mistrovství světa v Německu, které podceňovaný český tým po vítězství 2:1 nad Ruskem překvapivě ovládl. "Myslím, že je krásné ukončit reprezentační kariéru titulem mistra světa. Už je čas pro mladší gólmany, aby to převzali," řekl karlovarský rodák po čtvrtečním zápase Pittsburghu s New Jersey.

"Máme výborné mladé gólmany a myslím, že na tom postu nebudou žádné problémy. Beru to tak, že už jsem někde jinde a že jsou prostě brankáři, kteří jsou lepší než já a je fér, aby dostali příležitost," řekl Vokoun a konkrétně poukázal na Ondřeje Pavelce z Winnipegu.

Po triumfu s reprezentací na MS v roce 2010 získal Vokoun Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hráče, ve sbírce má i titul ze šampionátu ve Vídni v roce 2005.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

V Tokiu se v únoru otevře první stálý zábavní park věnovaný Pokémonům

Zahraničí
9. 12. 2025

Praha převede 600 milionů korun Kongresovému centru na stavbu nové haly

Ekonomika
9. 12. 2025

Reklamní rikši, vozítka poháněná lidskou silou, do Prahy nepatří, řekl soud

Domácí
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV