Klok se po střele Frka zranil, na šampionát nepojede

26. 4. 2018 12:48
Lukáš Klok vypadl z kádru reprezentace kvůli zranění.
Lukáš Klok vypadl z kádru reprezentace kvůli zranění.

Obránce Lukáš Klok vypadl z kádru českých hokejistů pro Švédské hry kvůli zlomené zánártní kosti. Zranění ze středečního tréninku vyřadí dvaadvacetiletého hráče Vítkovic minimálně na tři týdny, takže pro něj skončil i boj o květnové mistrovství světa v Dánsku.

Klok inkasoval ránu pukem po tvrdé střele Martina Frka při středeční první přípravě českého týmu ve stockholmské hale Hovet. "Dostal pukem do nohy. Bylo to oteklé, mysleli jsme, že během noci může otok splasknout a nález se normalizovat. Bohužel dneska už ta bolest byla větší, takže jsme museli na rentgen, který potvrdil prasklinu zánártní kosti," řekl novinářům lékař českého týmu Dušan Singer.

Sezona tak pro Kloka, který má na kontě 13 startů v národním týmu, předčasně skončila. "Bohužel je mimo hru. Není schopen trénovat a není ani perspektiva, že by minimálně do tří týdnů mohl sportovat," dodal Singer.

Klok měl nastoupit v základní sestavě v dnešním úvodním utkání českého týmu na Švédských hrách v Södertälje proti Švédsku. Při dopoledním rozbruslení místo něj z širšího kádru se skupinou, která zasáhne do zápasu, trénoval Adam Polášek.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Vostárek Josef

Další čtení

Valné shromáždění OSN podpořilo deklaraci ohledně dvoustátního řešení

Zahraničí
12. 9. 2025

Trump řekl, že pošle Národní gardu do Memphisu, vyslat ji chce i do New Orleans

Zahraničí
12. 9. 2025

Kriminalita mladistvých v ČR vzrostla od roku 2021 o třetinu, uvedl Rakušan

Domácí
12. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ