<span>Maradona končí u reprezentace.</span> Nechtěl propustit kolegy

27. 7. 2010 18:47
Maradonův smutek po vypadnutí z MS.
Maradonův smutek po vypadnutí z MS.

Maradonův smutek po vypadnutí z MS.Diego Maradona skončil v roli trenéra argentinské fotbalové reprezentace. Vedení národního svazu (AFA) dnes oznámilo, že jednomu z nejlepších hráčů historie neprodlouží smlouvu, která vypršela po čtvrtfinálové porážce 0:4 od Německa na mistrovství světa.

Mluvčí AFA oznámil rozhodnutí výkonného výboru poté, co ztroskotala jednání mezi Maradonou a prezidentem svazu Juliem Grondonou. Ten údajně legendárnímu záložníkovi nařídil, aby propustil sedm členů trenérského týmu včetně svého nejlepšího přítele Alejandra Mancusa z asistentské pozice, na což brzy padesátiletý kouč nepřistoupil.

Maradona před pondělní schůzkou s šéfy AFA uvedl, že chce ve funkci pokračovat. Dal si však podmínku, že nesmí přijít o žádného člena svého štábu, i kdyby to měl být jen masér.

AFA přitom před dvěma týdny dala hvězdě mistrovství světa 1986 šanci vést národní mužstvo ještě další čtyři roky. Maradona však místo schůzky s Grondonou odletěl do Venezuely na pozvání tamějšího prezidenta Huga Cháveze, svého přítele a ideového spojence.

Pod Maradonovým vedením sehrála Argentina 15 zápasů s bilancí osmi vítězství a sedmi porážek. Dvě z nich přitom patří k nejhorším v reprezentační historii - 0:4 s Německem a 1:6 v Bolívii v kvalifikaci o MS.

Hlavními kandidáty na uprázdněnou funkci u argentinské reprezentace jsou podle agentury Reuters Alejandro Sabella z Estudiantes a kouč Racingu Miguel Russo.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Kybernetický úřad varuje před využíváním produktů čínské společnosti DeepSeek

Domácí
10. 7. 2025

Více než polovina českých europoslanců podpořila nedůvěru šéfce Evropské komise

Zahraničí
10. 7. 2025

Ukrajina má všechny signály o obnovení pomoci USA, řekl Zelenskyj

Zahraničí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ