Pocta pro Královce. Je na seznamu sudích pro Euro

15. 12. 2015 14:56
Pavel Královec.
Pavel Královec.

Český fotbalový rozhodčí Pavel Královec je na seznamu osmnácti sudích, kteří budou příští rok pískat na mistrovství Evropy ve Francii. Může se tak stát prvním Čechem na Euru od Václava Krondla v roce 1996. Kompletní týmy rozhodčích oznámí UEFA v únoru, většina asistentů by měla být ze stejné země jako hlavní.

Osmatřicetiletý Královec je už několik let považován za nejlepšího českého sudího. Mezinárodní zápasy rozhoduje od roku 2005, od té doby se zúčastnil například olympijských her 2012 v Londýně, mistrovství světa do 17 let v letech 2011 a 2013 a pískal i semifinále Evropské ligy či čtvrtfinále Ligy mistrů. Na ME v Polsku a Ukrajině před čtyřmi lety se jako čtvrtý sudí na hřiště nedostal.

Posledním českým zástupcem na mužské vrcholné akci byl na MS 2002 v Japonsku a Koreji Evžen Amler v roli asistenta. Mezi ženami se výrazně prosadila Dagmar Damková, jež řídila finále ME 2009 i OH 2008.

Autor: ČTK Foto: ČTK/Zehl Igor

Další čtení

výstava Člověk a cín česko-německého projektu ArchaeoTin

Člověk a cín: Krušné hory vydaly svá tajemství

Kultura
2. 4. 2026
ilustrační foto

Vláda rozhodla, že zastropuje marže na paliva. Opozice a analytici to kritizují

Ekonomika
Aktualizováno: 2. 4. 2026 17:49
Dácká zlatá přilba z Cotsofenešti, National Museum of Romanian History

Dácká zlatá přilba se našla. Zloději prozradili úkryt výměnou za dohodu

Zahraničí
2. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ