Reprezentace se vrátí na Letnou, následně zahraje v Olomouci

4. 3. 2019 10:02
Na Letné se představí reprezentace po třech letech, do Olomouce zavítá v rámci oslav.
Na Letné se představí reprezentace po třech letech, do Olomouce zavítá v rámci oslav.

Česká fotbalová reprezentace odehraje první domácí zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Bulharskem 7. června na stadionu Sparty v Praze na Letné. V dalším utkání poté národní tým o tři dny později přivítá Černou Horu v Olomouci, která letos slaví 100 let od založení klubu. Fotbalová asociace ČR o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Reprezentace se vrátí na Letnou téměř po třech letech, naposledy tam hrála v září 2016 na úvod světové kvalifikace 0:0 se Severním Irskem. "Jsme rádi, že na Letné budeme hostit národní mužstvo. A věříme, že důležitou součástí týmu, který se představí v zápase proti Bulharsku na hřišti, budou i sparťané," uvedl sparťanský generální ředitel František Čupr.

"Jsem opravdu nadšený, že jsme se domluvili právě se Spartou a Olomoucí. Letenské vedení nám v případě zápasu s Bulharskem vyšlo maximálně vstříc a v situaci, kdy ústřední roli v národním týmu hraje například (kapitán Sparty) Bořek Dočkal, věřím, že si i ryze letenští fanoušci přijdou na své," uvedl předseda FAČR Martin Malík.

V Olomouci se reprezentanti představí po pěti letech, v dosud posledním utkání tam v rámci přípravy podlehli v červnu 2014 Rakousku 1:2. "Kvalifikační zápas skvěle zapadá do letošních oslav 100. výročí od založení klubu," prohlásil olomoucký marketingový manažer David Holly.

"Olomouc nás o pořadatelství požádala sama a v tomto případě jsem rád, že tak budeme moci být součástí oslav významného jubilea v historii této tradiční klubové bašty moravského fotbalu," dodal Malík.

Vstupenky v prodeji ještě nejsou. "Budou to pro nás možná klíčové zápasy celé kvalifikace. Proto věřím, že jak na Letné, tak potom v Olomouci nás ve velkém počtu podpoří fanoušci. A my je naopak potěšíme dobrými výkony i výsledky," řekl kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý.

Kvalifikaci český tým rozehraje 22. března v londýnském Wembley proti favorizované Anglii a o čtyři dny později ho čeká prestižní přípravný zápas proti Brazílii v pražském Edenu. Zbylým soupeřem reprezentace v pětičlenné kvalifikační skupině je Kosovo.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Další čtení

ilustrační foto

Archeologové objevili pozůstatky trojsloupové šibenice. Bude z ní památka

Domácí
2. 1. 2026
ilustrační foto

Na Chebsku se bouří země. Poslední zemětřesení mělo už 3,3 stupně

Domácí
2. 1. 2026
ilustrační foto

První letošní vražda. Žena nožem zabila přítele. A zase na Olomoucku

Domácí
2. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV