Ruská <span>letecká invaze</span> na fotbal do Vídně

27. 6. 2008 10:59
Ruští fandové před semifinálovým bojem
Ruští fandové před semifinálovým bojem

Ruští fandové před semifinálovým bojemTakový mumraj ještě vídeňské letiště Schwechat nezažilo. Semifinálový zápas Rusů se Španěly zaktivizoval boháče a prominenty z východu a na letišti to vypadalo, jako při letecké invazi do Afganistánu. Vídeňské řízení provozu jen stěží stačilo korigovat nápor letadel.

Manažerka letiště Brigitta Pongratzová prozradila: „Normálně přistane za den asi 50 soukromých letů, máme na to vyhrazený prostor. Tentokrát přiletělo jenom z Ruska 130 soukromých letadel, vůbec jsme ten počet nebyli schopni zvládnout."

Běžní fanoušci využili mimořádných letů a klasických linkových spojů, ale Rusko oplývá velkým počtem zbohatlíků, kteří vyžadují vpravdě královský komfort. Zřejmě potřebovali dát najevo, že patří k té „lepší kastě" a tak Schwechat zaplavila luxusní proudová letadla bohatých ruských miliardářů, kteří se svými manželkami, milenkami a přítelkyněmi obsadili luxusní vídeňské bary a obchody.

Manažerka letiště Brigitta Pongratzová prozradila: „Normálně přistane za den asi 50 soukromých letů, máme na to vyhrazený prostor. Tentokrát přiletělo jenom z Ruska 130 soukromých letadel, vůbec jsme ten počet nebyli schopni zvládnout."

Vášně fanoušků ve Vídni utlumil liják

Mnohahodinová bouřka provázená místy vydatným lijákem byla bezpochyby jedním z hlavních důvodů, proč rakouská metropole Vídeň zažila při druhém semifinálovém utkání až nečekaně klidnou noc. Španělští fanoušci si zatančili a zazpívali, promoklí Rusové opouštěli fanouškovskou zónu se sklopenými hlavami většinou ještě před koncem utkání.

Ve fanouškovské zóně v centru Vídně se kvůli nepřízni počasí sešlo jen něco přes 12.000 lidí, a ani ti většinou nevydrželi do konce, lidé se choulili pod pláštěnkami. Kdo se nedostal na stadion, dal mnohdy přednost sledování televizního přenosu v restauracích a barech.

Foto: AP

Další čtení

Pochod rovnosti a respektu Prague Pride

Prahou jde průvod Prague Pride, účastníci uctili minutou ticha oběti útoku v Berlíně

Domácí
8. 8. 2026
Svěcení a žehnání zrestaurovaných varhan poutního kostela Navštívení Panny Marie v Bozkově na Semilsku. Vzácný nástroj z poloviny 19. století patří k nejcennějším v litoměřické diecézi, byl ale v havarijním stavu a na jeho opravě se pracovalo od roku 2013. Oprava nástroje stála přes 5,5 milionu korun, téměř polovinu dal Liberecký kraj.

Putování za varhanními skvosty Libereckého kraje nabídne šest koncertů

Kultura
8. 8. 2026
ilustrační foto

AP: Opice v Nepálu plení úrodu a ohrožují místní zemědělské komunity

Zahraničí
8. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ