Spousta slávistů v reprezentaci? Odpovídá to výkonům, řekl Sýkora

4. 9. 2018 06:30
Český fotbalový reprezentant Jan Sýkora.
Český fotbalový reprezentant Jan Sýkora.

V nominaci české fotbalové reprezentaci je velké množství fotbalistů z pražské Slavie, a tak není divu, že si záložník Jan Sýkora připadá téměř jako ve svém domovském klubu. Kouč Karel Jarolím nakonec ukázal na osm slávistických fotbalistů, které doplnili další tři, kteří v pražském celku působili v minulosti. Vzhledem k řadě absencí je reálná varianta, že se do zápasu Ligy národů proti Ukrajině postaví čistě sešívaná záloha.

"Cítil jsem se skoro, jako když jedu do Edenu. Navíc tam bude i dnes trénink," řekl novinářům s úsměvem Sýkora. "Jsem určitě rád, že je nás tu tolik ze Slavie. Odpovídá to výkonům, které na začátku sezony předvádíme. Sešlo se to tak, že nás tam má formu víc lidí. Doufám, že to vydrží co nejdéle," doplnil čtyřiadvacetiletý záložník.

V nominaci jsou ze Slavie brankář Ondřej Kolář, obránci Vladimír Coufal a Jan Bořil, záložníci Sýkora, Josef Hušbauer, Jaromír Zmrhal, Tomáš Souček a útočník Stanislav Tecl. V Edenu navíc v minulosti působili záložníci Jakub Jankto s Ondřejem Petrákem a bek Theodor Gebre Selassie.

Hlavní kouč reprezentace uvažuje i o variantě, že by středovou řadu složil výhradně ze slávistů. "To by se asi líbilo každému. Asi by to pro nás bylo dobře, protože jsme na sebe zvyklí. Člověk ví, co udělá ten druhý, když spolu hrajete často. Uvidíme, jak to bude chtít trenér postavit. Je tady spousta kvalitních hráčů. Uvidíme až podle nějaké přípravy, podle tréninků, kterou variantu trenér zvolí," uvedl Sýkora.

Zatímco ligový lídr Slavia v počtu reprezentantů dominuje, ze Sparty se nikdo na srazu nehlásil. "Zatím žádné fórky na tohle téma nepadly. Vlastně tu není ani žádný sparťan, takže si ani nemáme z koho trochu dělat srandu. Ale něco asi ještě padne, nebo se nějaký fórek dočteme," řekl Sýkora. "V současné době hrají ve Spartě dva Češi, takže to mají těžké," dodal Sýkora.

Při absencích Antonína Baráka a Bořka Dočkala má velkou šanci, že si zahraje v základní sestavě na pozici středního ofenzivního záložníka. "Z toho pohledu asi jo. Ale uvidíme, jestli dostanu šanci a jak se jí chopím. Jsem rád, že tady vůbec můžu být, a každý sraz si snažím užít," řekl Sýkora.

Pro slávisty bude čtvrteční úvodní zápas Ligy národů s Ukrajinou zajímavý v tom, že nedávno s Dynamem Kyjev po kontroverzních verdiktech rozhodčích vypadli ve 3. předkole Ligy mistrů. "Já si nemyslím, že bychom chtěli něco vracet za nás za Slavii. Kyjev prostě postoupil a musíme to brát. Tohle asi bude něco jiného. Všichni ten zápas budeme chtít zvládnout a je jedno, jestli jsme s Kyjevem prohráli, nebo ne," řekl Sýkora.

V ukrajinské nominaci je sedm hráčů z Dynama. "Tím, že člověk proti nim hraje, tak si je trošku načte. I když ne moc, protože dva zápasy jsou ještě málo. Ale ví, co od nich zhruba čekat. Ale je možné, že budou mít jiné úkoly než v Dynamu," dodal Sýkora.

Autor: David MenclFoto: ČTK , Michal Krumphanzl

Další čtení

Hroby neznámých civilistů zabitých během prvních týdnů ruské invaze na Ukrajinu na hřbitově v Buči, 23. února 2023, Buča, Ukrajina.

Děsivá daň války. Ukrajina už nemá kam pohřbívat mrtvé

Zahraničí
14. 5. 2025
ilustrační foto

Praha bude mít mobilní „šlehárnu“ pro drogově závislé. Ze staré sanitky

Domácí
14. 5. 2025
ilustrační foto

Dvacátý Čech zdolal Mount Everest. Dobrodružství prý podcenil, ale dal

Sport
14. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ