Ronaldo, Kaká, Messi. Kdo získá ocenění <span>fotbalista roku?</span>

Sport
7. 12. 2009 18:35
Kandidáti prestižního ocenění ankety FIFA, Kaká a Ronaldo.
Kandidáti prestižního ocenění ankety FIFA, Kaká a Ronaldo.
Kandidáti prestižního ocenění ankety FIFA, Kaká a Ronaldo.Nejlepším světovým fotbalistou roku 2009 podle ankety FIFA se stane jeden z pětice Cristiano Ronaldo, Andrés Iniesta, Kaká, Lionel Messi a Xavi. Pětici kandidátů z původní třiadvacetičlenné nominace na základě hlasování reprezentačních kapitánů a trenérů oznámila světová federace, která vítěze vyhlásí na galavečeru v Curychu 21. prosince.

Celou pětici hvězd dodaly dva tradiční španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona, přičemž většinu mají zástupci katalánského vítěze Ligy mistrů. V jejich čele je největší favorit na zisk trofeje Messi z Argentiny, jenž už minulý týden získal jiné prestižní ocenění Zlatý míč. Barcelonské trio doplňují španělští reprezentanti Xavi a Iniesta.

Real Madrid reprezentují poslední dva vítězové ankety FIFA, kteří do Španělska přišli před touto sezonou. Držitel ceny z roku 2007, Brazilec Kaká, hrál na jaře ještě za AC Milán, loňský vítěz Cristiano Ronaldo z Portugalska působil v Manchesteru United.

V nabídce kandidátů pro hlasování, kterou FIFA zveřejnila na konci října, nebyl druhým rokem po sobě žádný český fotbalista.

Foto: ČTK/AP
Autor: ČTK

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ