Ronaldo pošesté vyhrál anketu Globe Soccer Awards

Sport
30. 12. 2019 07:00
Ronaldo pošesté vyhrál anketu Globe Soccer Awards
Ronaldo pošesté vyhrál anketu Globe Soccer Awards

Cristiano Ronaldo byl pošesté vyhlášen nejlepším fotbalistou roku v anketě Globe Soccer Awards, kterou organizují evropská asociace fotbalových agentů a asociace evropských klubů. Čtyřiatřicetiletý útočník letos pomohl Juventusu k zisku titulu v italské lize a Portugalsku k triumfu v premiérovém ročníku Ligy národů.

Ronaldo si trofej na galavečeru v Dubaji převzal osobně a vynahradil si tak zklamání z prestižnějších anket FIFA Best a Zlatý míč, které vyhrál jeho argentinský rival Lionel Messi. Kanonýr Barcelony v dosavadních devíti ročnících Globe Soccer Awards zvítězil pouze jednou.

Nejlepším agentem byl stejně jako ve většině ročníků až na jeden vyhlášen Ronaldův manažer Jorge Mendes. Za svou kariéru byl oceněn Ronaldův bosenský spoluhráč z Juventusu Miralem Pjanič. Nejlepším klubem byl vyhlášen vítěz Ligy mistrů Liverpool, nejlepším trenérem kouč "Reds" Jürgen Klopp.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ZUMA/Jonathan Moscrop

Další čtení

Helena Suková, Regina Maršíková, Hana Mandlíková a Andrea Holíková

Štvanice uctila finalistky Poháru federace z roku 1986, na dálku pozdravila i Navrátilová

Sport
26. 7. 2026
sobotní etapa v Alpe d'Huez, Francie, 25. července 2026

Závěrečná etapa Tour bude kvůli požárům kratší, závodit se bude v Paříži

Sport
26. 7. 2026
Alexander Choupenitch z České republiky soutěží v individuální soutěži mužů ve fleretu na mistrovství světa v šermu Kerry 2026

První český mistr světa v šermu! Choupenitch v Hongkongu rozdrtil Itala 15:2

Sport
25. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ