Rozhádaná Ghana, Boateng s Muntarim musí kvůli konfliktu domů

Sport
26. 6. 2014 14:03
Z kádru Ghany před čtvrtečním zápasem fotbalového mistrovství světa byli vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng (na snímku) a Sulley Muntari.
Z kádru Ghany před čtvrtečním zápasem fotbalového mistrovství světa byli vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng (na snímku) a Sulley Muntari.

Z kádru Ghany před čtvrtečním zápasem fotbalového mistrovství světa byli vyloučeni záložníci Kevin-Prince Boateng a Sulley Muntari. První z nich měl na dnešním tréninku konflikt s trenérem, Muntari se svazovým funkcionářem, kterého podle médií napadl i fyzicky.

"Je to tak, odjíždím a už nejsem součástí týmu," potvrdil německému listu Bild Boateng, který v bundeslize hraje za Schalke. Na šampionátu si zahrál v obou zápasech, proti Německu dokonce i proti bratrovi Jeromemu. Muntari z AC Milán je stálým členem základní sestavy, ale dnes by kvůli kartám nemohl nastoupit.

Proč měli oba při tréninku konflikt, není jasné. Boateng si vjel do vlasů s koučem Kwasim Appiahem, Muntari údajně napadl funkcionáře Mosese Armana Parkera.
"Černé hvězdy" mají přitom šanci postoupit do osmifinále, proti Portugalsku nastoupí v 18:00 SELČ.

Už ve středu Ghana na poslední chvíli zažehnala další spor. Africký tým kvůli nevyplaceným prémiím za účast na MS odmítl opustit základnu v Maceiu a přesunout se do metropole Brasílie. Až po zásahu prezidenta země odletělo z Akkry do Brazílie za hráči letadlo s miliony dolarů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ČTK/DPA/Marius Becker

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ