Rozhodčí jen mlčel a čuměl do blba! vztekal se sparťan Holek

Sport
18. 9. 2015 08:39
Mario Holek (v bílém dresu) ve skluzu proti Facundovi Bertogliovi.
Mario Holek (v bílém dresu) ve skluzu proti Facundovi Bertogliovi.

Fotbalisté Sparty v posledních zápasech podle obránce Maria Holka příliš štěstí na rozhodčí nemají. V předkole Ligy mistrů přispěl sudí k jejich vyřazení s CSKA Moskva a ve čtvrtek je v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy na hřišti Asterasu Tripolis připravil o vítěznou branku. Letenští v Řecku jen remizovali 1:1.

"Viděl jsem gól, nic jiného jsem neviděl," řekl Holek k okamžiku z nastavení, kdy sice David Lafata po rohu skóroval, ale chorvatský sudí Marijo Strahonja branku pro údajný faul Ladislava Krejčího neuznal. "Hned jsme se ho ptali, ale nic z něj nevypadlo. Jen mlčel a čuměl do blba," dodal.

Podle Holka se verdiktu podivoval i slovenský brankář Tripolisu Tomáš Košický. "Byl u nás v kabině a kroutil hlavou. Vůbec nevěděl, co rozhodčí písknul. Prý tam faul nebyl, prostě to prý byl gól," uvedl letenský stoper, který si také vzpomněl na křivdu z odvety s CSKA Moskva.
Tam si Sparta stěžovala na přísné vyloučení Marka Matějovského a neodpískanou penaltu na Lafatu. "Kroutíme nad tím hlavou a nevíme, proč máme tolik smůly. Rozhodčí se po nás vozej a ještě se nám celá republika směje, že jsme tady ztratili body," poznamenal Holek.

Strahonja navíc Spartě, která prohrávala od druhé minuty, už v prvním poločase zápasu v Tripolisu neuznal Lafatův gól kvůli ofsajdu Petra Jiráčka.

"Sice jsme brzo inkasovali, ale že bychom se zhroutili, to ne. Už v první půli jsme měli šance a byla tam jedna ofsajdová situace, ale těžko ji hodnotit," řekl Holek. "Potvrdilo se, že nás tady nečeká lehký zápas, ale pan rozhodčí tomu nepřispěl," posteskl si.

Foto: ČTK/AP , Vassilis Konstantopoulos

Další čtení

Plnou parou vpřed! (ilustrační foto)

Na Vltavě odstartoval slavný lodní maraton. Lodě plují z Budějovic do Prahy

Sport
27. 6. 2025
ilustrační foto

Zlatá hokejka: Nejlepším hráčem sezóny je David Pastrňák. Už poosmé

Sport
26. 6. 2025
Nový generální manažer českých fotbalových reprezentací Pavel Nedvěd na briefingu výkonného výboru Fotbalové asociace ČR (FAČR), 24. června 2025, Praha.

Držitel Zlatého míče Nedvěd se stal manažerem českých fotbalových reprezentací

Sport
24. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ