Šampionát v Kataru se na zimu přesouvat nebude

Sport
7. 2. 2011 13:43
Šéf FIFA Sepp Blatter (uprostřed).
Šéf FIFA Sepp Blatter (uprostřed).

Fotbalové mistrovství světa v Kataru v roce 2022 se bude konat v letním termínu a o pořadatelství se tato arabská země nebude dělit se sousedními státy. Oznámil to v pondělí šéf FIFA Sepp Blatter. Ten se dnes večer objeví v Praze, kde se zúčastní dekorování nejlepších českých fotbalistů za rok 2010.

Po přidělení světového šampionátu Kataru se od loňského prosince spekulovalo, zda by neměl být závěrečný turnaj přeložen na zimní měsíce kvůli tamním klimatickým podmínkám. Katarská fotbalová asociace změnu termínu neiniciovala, tudíž se s termínem ani místem konání už hýbat nebude. "V tuto chvíli už je tato věc u ledu, neboť jsme podepsali finální dokumenty," sdělil Blatter.

Změnu termínu navrhovali především Franz Beckenbauer a šéf UEFA Michel Platini. Ten si také přál rozšířit mistrovství světa i na území dalších zemí Perského zálivu. Sám Blatter zastával neutrální stanovisko, i když přiznal, že se bojí v případě zimní varianty kolize se zimní olympiádou.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy Slavia Praha - Sparta Praha, 9. května 2026

Nejhorší chvíle v historii moderní Slavie: Derby skončilo hanbou

Sport
10. 5. 2026
ilustrační obrázek

Festival sportu ve Starém Městě nabídne aktivity, celebrity i pomoc potřebným

Sport
9. 5. 2026

České ragby v sobotu oslaví 100 let od prvního zápasu, má velké cíle

Sport
8. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ