Šéf Atalanty: Nakažených v klubu stoupá, je to jako za války

Sport
29. 3. 2020 14:37
Šéf Atalanty: nakažených v klubu stoupá, je to jako za války.
Šéf Atalanty: nakažených v klubu stoupá, je to jako za války.

Fotbalový klub Atalanta Bergamo z jedné z nejvíce zasažených oblastí koronavirem má osm nakažených zaměstnanců. Řekl to šéf týmu z Lombardie Antonio Percassi. Město zasáhla pandemie obzvlášť tvrdě, zdrojem bleskového šíření nákazy byl podle epidemiologů i únorový zápas Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií. Do Milána na něj dorazilo z Bergama na 45 tisíc fanoušků.

"Prožíváme neuvěřitelnou tragédii. Lidí pracujících pro náš klub je nakažených osm. Bojujeme s neviditelným nepřítelem. Je to jako za války. Obraz nákladních aut odvážející rakve navždy zůstane v našich srdcích," řekl šéf Atalanty dnešnímu vydání Gazzetty dello Sport.

Kdo z členů klubu měl pozitivní test, neupřesnil, podle dřívějších informací je z hráčů nemocný brankář Marco Sportiello. Radost z historického postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů tak záhy vystřídal strach o život. "Až tohle všechno skončí, věřím, že úspěchy Atalanty přinesou našim lidem zase radost," dodal Percassi.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Agazzi Sergio/IPA/ABACAPRESS.COM

Další čtení

O2 arena, dějiště mistrovství světa v krasobruslení den před začátkem šampionátu.

Krasobruslařský led pro MS vyrostl v O2 Areně na tom extraligovém, je měkčí

Sport
23. 3. 2026
Lurdes Gloria Manuel z Česka, Lieke Klaver z Nizozemska a Natalia Bukowiecka z Polska

Osm let čekání je u konce: Česko má znovu halovou mistryni světa

Sport
22. 3. 2026
česká čtvrtkařka Lurdes Gloria Manuel

Manuel i Horák ve finále HMS na 400 metrů! Česká čtvrtkařka zaběhla osobní rekord

Sport
21. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ