Šéf FIFA <span>chlácholí dělníky.</span> Na fotbal půjdou zadarmo

Sport
18. 9. 2008 15:00
Šéf FIFA Sepp Blatter s dělníky na stavbě stadionu pro MS 2010 v JAR.
Šéf FIFA Sepp Blatter s dělníky na stavbě stadionu pro MS 2010 v JAR.

Šéf FIFA Sepp Blatter s dělníky na stavbě stadionu pro MS 2010 v JAR.Šéf Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter se rozhodl odměnit dělníky, kteří pracují na výstavbě a rekonstrukci stadionů pro fotbalové mistrovství světa v Jihoafrické republice. Dvaasedmdesátiletý Švýcar slíbil zhruba 20 tisícům pracovníků, že každý z nich dostane zadarmo dva lístky na jeden zápas turnaje.

"Chceme, aby byli jako první na stadionech, které pomohli vytvořit, protože se tak velmi výrazně zasadili o splnění snu Jihoafrické republiky o pořádání světového šampionátu," řekl Blatter během inspekční návštěvy africké země, která bude za dva roky turnaj hostit.

Blatter dobře ví, proč se k tomuto kroku odhodlal: výstavba stadionů nepostupuje zrovna závratným tempem, stavebníci několikrát stávkovali za vyšší mzdy. FIFA dokonce chystala "plán B" - tedy hledala náhradní zemi, která by se pořadatelství mundialu ujala.

FIFA také vyčlenila asi 400 tisíc levnějších vstupenek, které se budou prodávat pouze v Jižní Africe, kde je vysoká nezaměstnanost a chudoba.

Zatímco fanoušci v Evropě zaplatí podle agentury SID za lístek minimálně 30 eur (asi 700 korun), Afričany jedna vstupenka vyjde na necelou polovinu. I tak se však jedná o mnohonásobně vyšší částku, než se v Jihoafrické republice platí za běžné fotbalové zápasy.

Foto: AP

Autor: ČTK

Další čtení

Jizerská padesátka hlásí plno: hlavní závod je vyprodaný, hrozí rekordní účast

Sport
8. 1. 2026
Čeští hokejisté porazili v semifinále mistrovství světa dvacítek v St. Paulu Kanadu 6:4

Čeští junioři vyřadili Kanadu a zahrají si o zlato se Švédskem

Sport
5. 1. 2026

Bývalý šampion Fury chce znovu boxovat, v 37 letech oznámil další návrat

Sport
4. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ