Sevilla pomohla českému fotbalu v Poháru UEFA

Sport
18. 5. 2007 13:43
Vítězství Španělské Sevilly pomohlo českým klubům
Vítězství Španělské Sevilly pomohlo českým klubům

Vítězství Španělské Sevilly pomohlo českým klubůmStředeční vítězství FC Sevilla v Poháru UEFA mělo příznivý dopad i pro český fotbal. Protože španělský klub se téměř jistě kvalifikuje do Ligy mistrů, zůstane jeho místo v prvním kole nového ročníku Poháru UEFA volné. A Evropská fotbalová unie v pátek oznámila, že se na ně posune vítěz, případně poražený finalista Českomoravského fotbalového poháru.

Český fotbal si v klubovém žebříčku zemí pohoršil, a tak měl pohárový vítěz na rozdíl od předchozích ročníků začínat už v předkole Poháru UEFA stejně jako třetí tým ligové tabulky. Sevilla však posunula českého zástupce o patro výš.

Zpráva ze sídla UEFA z Nyonu asi nejvíc potěšila Jablonec, který bude hrát příští čtvrtek ve finále Poháru ČMFS se Spartou. I v případě porážky může postoupit do Poháru UEFA, pokud Sparta skončí v lize nejhůř druhá, což jí zajistí účast v předkole Ligy mistrů.

Foto: ČTK/AP

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Viktorku Plzeň koupí miliardář Strnad. Úřad mu to posvětil, cena je tajná

Sport
Aktualizováno: 7. 11. 2025 14:50

Jak sázení mění český sport: Dominance sponzorů mění hru i pro fanoušky

Sport
7. 11. 2025

Betano má dalšího milionáře! Už druhý výherce bere milionovou výhru

Sport
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ