Slávista Vlček nahradil nemocného Lafatu

Sport
22. 3. 2007 10:55
Vlček
Vlček

VlčekSlávistický útočník Stanislav Vlček se stal dvaadvacátým hráčem nominovaným na nadcházející kvalifikační zápasy s Německem a Kyprem. Trenér Karel Brückner se ho rozhodl povolat ve čtvrtek ráno kvůli tomu, že se David Lafata stále nevyléčil z těžké virózy. Lafata se však v případě uzdravení může do mužstva ještě vrátit. 

Útočník Austrie Vídeň onemocněl na sklonku minulého týdne. Od té doby je v domácím ošetřování. V pondělí se sice na srazu národního týmu objevil, po konci se však okamžitě vrátil do svého jihočeského bydliště a podle lékařů ještě jeho zdravotní stav není takový, aby byl schopen návratu na hřiště. Není ale vyloučeno, že se v případě zlepšení Lafata k týmu připojí před středečním zápasem proti Kypru. 

O nouzovém nasazení Vlčka mluvil kouč už na pondělním srazu. Jednatřicetiletý slávista v národním týmu nastoupil zatím čtyřikrát, ještě nikdy však nehrál v soutěžním duelu. Vlček stál naposledy na zahraničním hřišti v únorovém zápasu v Belgii, na premiérový gól stále čeká.

Foto: www.slavia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Limě, Kopecký přidal bronz

Sport
14. 10. 2025

Ostuda století! Češi padli na Faerských ostrovech, Hašek na lavičce končí?

Sport
13. 10. 2025
ilustrační foto

Po 30 letech vyhrál Pardubickou zahraniční kůň. Poprvé irský

Sport
12. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ