Slávistky podlehly Rosengardu, Brazilka Marta gól nevstřelila

Sport
10. 11. 2016 20:52
Fotbalistky Slavie podlehly Rosengardu.
Fotbalistky Slavie podlehly Rosengardu.

Fotbalistky Slavie v úvodním osmifinále Ligy mistryň doma podlehly Rosengardu 1:3. Poslední půlhodinu za švédské šampionky odehrála slavná Brazilka Marta, ale střelecky se neprosadila. Jediný gól domácích zaznamenala v nastavení Kateřina Svitková.

Pražanky na stadionu Viktorie Žižkov třikrát inkasovaly během jedenácti minut první půle a vzdálila se jim možnost zopakovat čtvrtfinálovou účast z minulého ročníku. Odveta v Malmö se odehraje příští středu.

První velkou šanci měly v úvodu slávistky, ale Kožárová z úhlu nepřekonala brankářku. Hráčky Rosengardu častěji držely míč a po půlhodině hry udeřily. Nejprve ve 33. minutě z rohu hlavičkovala Masarová. Po její přihrávce už za tři minuty zvýšila Nilssonová. A ještě před pauzou přidala třetí gól Enganamouitová z penalty po ruce Budošové.

Tým z Malmö ve druhém poločase ubral z tempa, takže první zajímavější moment přišel v 62. minutě, kdy za potlesku diváků přišla na hřiště Marta. Pětinásobná nejlepší fotbalistka světa však žádnou velkou příležitost neměla.

Slávistky se hlavně ze standardních situací dostaly do několika závarů v šestnáctce Rosengardu a ve druhé minutě nastaveného času se trefila tvrdou ranou z přímého kopu Svitková.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Hokejisté vstoupili do MS výhrou nad Švýcary 5:4 v prodloužení, rozhodl Červenka

Sport
9. 5. 2025
ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ