Slovensko vyhrálo v Maďarsku, Bílkův tým vzdoroval favoritu

Sport
9. 9. 2019 23:15
Vicemistři světa klopýtli, Ázerbájdžán vykopal první bod.
Vicemistři světa klopýtli, Ázerbájdžán vykopal první bod.

Slovenští fotbalisté v pátém zápase kvalifikace mistrovství Evropy zvítězili v Maďarsku 2:1. Svěřenci Pavla Hapala tak částečně odčinili páteční domácí debakl 0:4 s Chorvatskem a poskočili na druhé místo ve skupině E. Další český trenér Michal Bílek s reprezentací Kazachstánu prohrál v Rusku 0:1 až gólem z 89. minuty.

Slováky během prvního poločasu v Budapešti několikrát podržel brankář Martin Dúbravka a jeho spoluhráč Róbert Mak ve 40. minutě otevřel skóre po odraženém míči. Na začátku druhé půle sice srovnal osmnáctiletý Dominik Szoboszlai z přímého kopu, ale o rok starší Róbert Boženík hned v 56. minutě vrátil hostům vedení umístěnou střelou.

Vicemistři světa Chorvaté v Ázerbájdžánu neudrželi vedení a remizovali 1:1, přesto se dostali do čela skupiny E o bod před Slovensko a Maďarsko. V Baku se jako první trefil v 11. minutě kapitán hostů Luka Modrič z penalty nařízené za ruku Antona Krivocjuka, favorité však pojistku nepřidali a o vítězství přišli. V 72. minutě srovnal střídající Tamkin Chalilzade z pohledné individuální akce. Ázerbájdžánský tým vedený chorvatským trenérem Nikolou Jurčevičem získal první bod v bojích o Euro 2020.

Bílkovo mužstvo v Kaliningradu dlouho odolávalo domácímu favoritovi, jehož dlouho srážely nepřesnosti. Až těsně před koncem odvrátil překvapení Mário Fernandes gólovou hlavičkou po standardní situaci. Rusové jsou ve skupině I druzí, Kazachstán třetí.

Tabulku vede suverénní Belgie, která deklasovala Skotsko 4:0 a připsala si šestou kvalifikační výhru. V Glasgow se už během první půle prosadili Romelu Lukaku, Thomas Vermaelen a Toby Alderweireld. Autor tří asistencí Kevin De Bruyne v 82. minutě uzavřel skóre čtvrtým gólem.

Německo zvítězilo v Severním Irsku 2:0, připravilo soupeři první kvalifikační ztrátu a vystřídalo ho v čele skupiny C. Výběr kouče Joachima Löwa se dočkal branek až ve druhém poločase díky Marcelu Halstenbergovi a Sergi Gnabrymu. Nizozemsko si z Estonska veze suverénní triumf 4:0 a patří mu třetí místo.

Kvalifikace fotbalového mistrovství Evropy 2020:

Skupina C:

Tallinn: Estonsko - Nizozemsko 0:4 (0:1)

Branky: 17. a 48. Babel, 76. Depay, 87. Wijnaldum.

Belfast: Severní Irsko - Německo 0:2 (0:0)

Branky: 48. Halstenberg, 90.+3 Gnabry.

Skupina E:

Baku: Ázerbájdžán - Chorvatsko 1:1 (0:1)

Branky: 72. Chalilzade - 11. Modrič z pen.

Budapešť: Maďarsko - Slovensko 1:2 (0:1)

Branky: 50. Szoboszlai - 40. Mak, 56. Boženík.

Skupina G:

Varšava: Polsko - Rakousko 0:0

Lublaň: Slovinsko - Izrael 3:2 (1:0)

Branky: 43. a 90. Verbič, 66. Bezjak - 50. Natcho, 53. Zahavi.

Riga: Lotyšsko - Severní Makedonie 0:2 (0:2)

Branky: 14. Pandev, 17. Bardi.

Skupina I:

Glasgow: Skotsko - Belgie 0:4 (0:2)

Branky: 9. Lukaku, 24. Vermaelen, 32. Alderweireld, 82. De Bruyne.

Kaliningrad: Rusko - Kazachstán 1:0 (0:0)

Branka: 89. Fernandes.

Serravalle: San Marino - Kypr 0:4 (0:2)

Branky: 2. a 73. Kusulos, 39. Papulis, 75. Artymatas.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ