Španělé po blamáži: Del Bosque je nejlepší trenér. Odchod? Nesmysl

Sport
20. 6. 2014 15:09
Obhájci titulu Španělé sice na mistrovství světa překvapivě skončili už ve skupině, trenér Vicente Del Bosque má však nadále důvěru svazového vedení.
Obhájci titulu Španělé sice na mistrovství světa překvapivě skončili už ve skupině, trenér Vicente Del Bosque má však nadále důvěru svazového vedení.

Obhájci titulu Španělé sice na mistrovství světa překvapivě skončili už ve skupině, trenér Vicente Del Bosque má však nadále důvěru svazového vedení. Prohlásil to generální sekretář Jorge Pérez.

"Když s námi v listopadu prodlužoval smlouvu, sám říkal, že pokud budeme chtít, aby odešel, stačí mu to říct," citovala funkcionáře agentura DPA. "Ale my chceme, aby pokračoval, takže i kdyby nabídl rezignaci, nepřijmeme ji," dodal.

Třiašedesátiletý Del Bosque dovedl Španělsko k triumfu na mistrovství světa před čtyřmi lety a také s ním vyhrál evropský šampionát v roce 2012. V Brazílii však tým prohrál oba úvodní zápasy - s Chile 0:2 a s Nizozemskem dokonce 1:5.

Del Bosque sice naznačil, že by mohl uvažovat o odchodu od národního tým, podle Péreze je to prý nesmysl. "Kritika ho nerozhodí, ke konci by ho mohla přimět jen rodina," prohlásil. "Navíc nikoho lepšího nenajdeme a proč měnit trenéra, když máme toho nejlepšího," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

McLaren zazářil v Abú Dhabí: VELO proměnilo finále sezóny v senzaci

Sport
Aktualizováno: 8. 12. 2025 16:17

Norris je poprvé mistrem světa formule 1, v Abú Zabí mu stačilo třetí místo

Sport
7. 12. 2025
ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV