Španělské mistry Evropy povede <span>Del Bosque</span>

Sport
16. 7. 2008 09:07
Dovede sůavný trenér Španělsko k úspěchu i na mistrovství světa?
Dovede sůavný trenér Španělsko k úspěchu i na mistrovství světa?
Dovede sůavný trenér Španělsko k úspěchu i na mistrovství světa?Novým trenérem španělské fotbalové reprezentace, která vyhrála červnové mistrovství Evropy, se stal Vicente del Bosque. Národní fotbalový svaz dnes informoval, že bývalý úspěšný kouč Realu Madrid na lavičce nahradí Luise Aragonése, jenž po šampionátu ve funkci skončil.

Sedmapadesátiletý Del Bosque bude oficiálně představen ve čtvrtek a premiéru na lavičce národního týmu si odbude 20. srpna při přípravném zápase v Dánsku. První soutěžní utkání ho čeká 6. září v Murcii, kde Španělé duelem proti Bosně a Hercegovině vstoupí do kvalifikace o mistrovství světa 2010.

Del Bosque se proslavil především v Realu Madrid, za který nejprve hrál a později tým dvakrát trénoval. Při druhém angažmá v letech 1999 až 2003 s ním dvakrát vyhrál Ligu mistrů i domácí soutěž. Naposledy vedl Besiktas Istanbul, kde skončil v roce 2005. Aragonés, který po ME odešel do Fenerbahce Istanbul, ho doporučil jako svého nástupce.

Foto: ČTK
Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ