Svěrkoš je zpět v Ostravě, Střihavka míří do Anglie

Sport
4. 7. 2007 21:13
Václav Svěrkoš (vlevo)
Václav Svěrkoš (vlevo)

Václav Svěrkoš (vlevo)Fotbalový útočník Václav Svěrkoš se navrací z Mönchengladbachu do Ostravy. Třiadvacetiletý hráč, který se nedávno od představitelů německého klubu dozvěděl, že s ním Borussia do budoucna už nepočítá, se s ostravským vedením dohodl na podmínkách svého návratu na Bazaly. Z Ostravy naopak nejspíš odejde kanonýr David Střihavka, který se dohodl na podmínkách v Norwichi.

Svěrkošův přestup zatím nebyl zpečetěn, ale jednání se pohnulo ke spokojenosti Baníku. Mönchengladbach dal hráči souhlas, aby se od čtvrtka zapojil v Ostravě do přípravy. "Teď je to věc mezi Mönchengladbachem a Baníkem, smlouvu ještě budeme dodělávat. Ale dneska jsme konečně dostali povolení, aby s námi trénoval," řekl generální manažer klubu Werner Lička.

Návrat Václava Svěrkoše do české ligy se začal rodit o minulém víkendu. Vyhaslého střelce jako první kontaktovala Sparta, ale zájem úřadujícího mistra musel jít stranou, když se útočník rozhodl dát přednost Ostravě. Baník v posledních dnech intenzivně vyjednával s hráčem i o jeho vyvázání ze smlouvy, kterou má v Mönchengladbachu až do roku 2009.

Někdejší útočník české reprezentační jednadvacítky z Bazalů před čtyřmi lety vyrazil do světa velkého fotbalu. Po jeho životní sezoně, v které nastřílel 14 gólů, Svěrkoše v devatenácti letech za dva miliony eur koupil Mönchengladbach. Tam však narazil na nedůvěru trenéra, stěží se prosazoval do základní sestavy, i přesto dokázal v bundeslize nasbírat 17 zásahů.

Klub ho třech letech poslal na hostování do Herthy Berlín, poslední půlrok zase Svěrkoš strávil v Austrii Vídeň, s kterou se radoval ze zisku Rakouského poháru.

"Hrozně se těším na kluky a hlavně na fanoušky. Připravoval jsem se individuálně, ale teď to bude s mančaftem už daleko lepší. S hráči jsem byl v kontaktu, vážně jsem strašně rád, že jsme se s Baníkem dohodli," řekl Svěrkoš pro oficiální web Baníku.

Střihavka má našlápnuto do Anglie

Druhý nejlepší střelec posledního ročníku české fotbalové ligy David Střihavka udělal důležitý krok k přestupu do Norwiche. Čtyřiadvacetiletý ostravský útočník se přímo v Londýně s vedením druholigového klubu domluvil na podmínkách čtyřleté smlouvy, ale Baník jeho odchod zatím neschválil, neboť kluby se ještě nedohodly.

"Pořád je to ve stádiu jednání, k dohodě musí dojít i kluby a to se zatím nestalo," řekl předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun bez bližšího vysvětlení.

Podle zákulisních informací je ale definitivní potvrzení Střihavkova přestupu jen otázkou času a několika příštích dnů. Fotbalista má navíc ve smlouvě výstupní klauzuli, že za milion eur je k mání pro kterýkoliv klub. Přibližně na takovou sumu by si měla Ostrava přijít.

Prodeji jejího nejlepšího střelce v minulém ročníku nahrává i fakt, že Baník v posledních dnech intenzivně pracuje na příchodu útočníka Václava Svěrkoše z Mönchengladbachu.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Popularita parkouru roste už 20 let, stačí základní zdatnost, říká český reprezentant

Sport
6. 12. 2025

Sportovní skandál na Ukrajině. Elitní skokanka do vody bude reprezentovat Rusko

Sport
Aktualizováno: 6. 12. 2025 10:54
ilustrační foto

Ruské judo zpět na scéně. Poprvé od invaze vystoupí s národními symboly

Sport
27. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV