Terry možná nastoupí už v sobotu

Sport
26. 2. 2007 19:46
John Terry
John Terry

John TerryKapitán fotbalové Chelsea by mohl navzdory zranění hlavy z nedělního finále Ligového poháru s Arsenalem nastoupit v sobotním utkání Premier League proti Portsmouthu. Ke startu mu chybí pouze souhlas od lékaře.

Původně se čekalo, že podle regulí Fotbalové asociace bude muset Terry vynechat jeden zápas kvůli otřesu mozku. Vedení anglického fotbalu ale v prohlášení domněnky britských médií vyvrátilo. "Při zranění hlavy je velmi komplikované stanovit přesně dobu, po kterou by hráč neměl hrát. Proto to necháváme na ošetřujících lékařích. Jediné naše nařízení je, že fotbalisté nesmí nastoupit, dokud neodezní všechny příznaky daného zranění," citovala prohlášení internetová stránka itv.com.

Terry se zranil v 58. minutě nedělního duelu, když v pádu hlavičkoval a Abou Diaby ho kopl do hlavy. Anglický obránce po ráně upadl na chvíli do bezvědomí a zapadl mu jazyk. Okamžitě byl převezen do nemocnice. Po ošetření se ale vrátil na stadion, kde ještě v dresu slavil se spoluhráči vítězství 2:1. "Poslední, co si pamatuji, je nástup k druhé půli. Pak si vzpomínám až na to, jak ležím v sanitce," řekl Terry agentuře AP.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

Martina Sáblíková

Poslední olympiáda plná emocí. Sáblíková o probrečených dnech i ovacích v hale

Sport
21. 2. 2026
ilustrační foto

Jágr končí s hokejem. Na ledě ho prý už neuvidíte. Aspoň ne hrát. Je mu 54 let

Sport
20. 2. 2026

Skvělý výkon, hořký konec. Rulík po prohře obvinil rozhodčí z dvojího metru

Sport
19. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ