Toni se prý dohodl na přestupu do Bayernu

Sport
28. 4. 2007 12:44
Luca Toni
Luca Toni

Luca ToniFotbalový mistr světa Luca Toni přestoupí podle italského listu Gazzetta dello Sport v létě z Fiorentiny do Bayernu Mnichov. Devětadvacetiletý útočník se již prý dohodl na angažmá v německém klubu, který má za prvního italského vítěze Zlaté kopačky zaplatit 18 milionů dolarů. Toni, jenž byl loni nejlepším střelcem italské ligy s 31 brankami, si ročně vydělá 5,5 milionu eur.

Bayern tak bohatě splnil požadavky Toniho, který nedávno prohlásil, že odejde z Fiorentiny kvůli platu. V italském klubu, ke má kontrakt ještě na rok, si prý za sezonu vydělá 1,5 milionu a jeho přáním byla alespoň dvojnásobná částka. O jeho služby měly zájem také oba milánské velkokluby a Juventus Turín.

Od příchodu Toni si Bayern slibuje lepší výsledky v příští sezoně, v níž si však nejspíš zahraje pouze Pohár UEFA. V německé lize je obhájce titulu čtvrtý pět bodů za místem zaručujícím účast v předkole Ligy mistrů.

Angažováním italského kanonýra padla možnost, že by do Mnichova zamířil německý reprezentant Miroslav Klose z Werderu Brémy. Podle německých médií Bayern zřejmě také neprodlouží smlouvu s Peruáncem Claudiem Pizarrem.

Foto: archiv

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Slavia na dosah titulu, Baník na hraně propasti – nadstavba slibuje drama na obou pólech tabulky

Sport
1. 5. 2026
ilustrační obrázek

FIFA chystá pro MS nový systém trestů za žluté karty

Sport
28. 4. 2026
Sabastian Sawe po vítězství v elitním závodě mužů během 2026 London Marathon.

Světová atletika má nový milník. Sawe zaběhl maraton za 1:59:30

Sport
26. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ