Van Praag: Za poškozenou reputaci fotbalu může Blatter

Sport
10. 6. 2014 17:47
Prezident FIFA Blatter by už podle šéfa Nizozemské fotbalové asociace Van Praaga neměl kandidovat na další funkční období.
Prezident FIFA Blatter by už podle šéfa Nizozemské fotbalové asociace Van Praaga neměl kandidovat na další funkční období.

Sepp Blatter by měl přijmout odpovědnost za poškozenou reputaci fotbalu a neměl by se už ucházet o funkci prezidenta FIFA. Tvrdí to šéf Nizozemské fotbalové asociace Michael van Praag. Očekává se, že osmasedmdesátiletý Blatter v nejbližší době oficiálně potvrdí, že bude kandidovat i na páté funkční období.

"Image FIFA byla poničena vším, co se za poslední léta stalo. Je pouze málo lidí, kteří ještě berou fotbalovou federaci vážně, a ať už se na to díváte z jakékoli strany, nakonec je za to zodpovědný Blatter," řekl Van Praag listu Volkskrant ze Sao Paula, kde se tento týden účastní kongresu FIFA.

Mezinárodní fotbalová federace čelila v minulých letech několika skandálům. Nejvíce se v poslední době mluví o údajné korupci při volbě pořadatele mistrovství světa 2022, kterým se stal Katar.

Van Praag očekává, že členové UEFA se na kongresu v Sao Paulu dohodnou na jednotném postupu pro volbu prezidenta FIFA, jež se bude konat příští rok. "Pro Evropu by bylo dobré, aby se na to dobře připravila a ujasnila si, koho bude volit," řekl šéf nizozemského fotbalu.

Blatter sice v minulosti řekl, že současný čtyřletý mandát bude jeho poslední, nicméně posléze svůj názor přehodnotil. Pokud by byl příští rok znovu zvolen, měl by být ve funkci až do roku 2019, kdy mu bude 83 let.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

OH 2028 v Los Angeles chystají zahájení a závěr na dvou stadionech

Sport
8. 5. 2025
Odlet české hokejové reprezentace na mistrovství světa do Dánska, 6. května 2025, Praha. Na snímku je David Pastrňák.

Pastrňák: Cítím se o hodně líp než loni, zase musíme tahat za jeden provaz

Sport
6. 5. 2025
ilustrační foto

Dva motorkáři zemřeli při hromadné nehodě na britském šampionátu

Sport
6. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ