<span>Vánoce Pavla Nedvěda:</span> lyžování a snění o ferrari

Sport
24. 12. 2009 10:00
Pavel Nedvěd na svém oblíbeném povrchu. Na trávě při golfu.
Pavel Nedvěd na svém oblíbeném povrchu. Na trávě při golfu.

Pavel Nedvěd na svém oblíbeném povrchu. Na trávě při golfu.Po dlouhých letech odříkání se konečně dočká také zimních sportů. Český fotbalista Pavel Nedvěd ukončil aktivní kariéru, během níž nemohl vyrazit na lyže, které měl zakázané kvůli případnému zranění. Vánoční svátky si tak hodlá pořádně užít. Stráví je s rodinou v Itálii v rezidenční čtvrti La Mandril.

Hned po Štědrém dnu vyrazí s celou rodinou lyžovat do nedalekých hor. "Strašně nás to všechny baví. Když jsem fotbal hrál, tak jsem o tom ale moc mluvit nesměl. Kvůli hrozbě zranění jsem lyžovat vlastně ani nemohl. Ale teď si to na lyžích užijeme parádně, na sjezdovky do Alp to máme z domova hodinku jízdy," řekl Nedvěd.

Sedmatřicetiletý Nedvěd se rozloučil s fotbalovou kariérou letos v létě, kdy odehrál poslední zápas v dresu Juventusu. I přes velké naléhání už v žádném klubu nepokračuje a odmítl i nabídky stát se členem realizačního týmu Juventusu.

Pavel Nedvěd se svou rodinou.Nejlepší hráč Evropy z roku 2003 si však hodlá udržet hned několik vánočních tradic, na kterých si zakládal i během fotbalových let svého života. Na Štědrý den si půjde zaběhat a na seznam dárků napsal opět drahé auto.

„Zase jsem na první místo uvedl, že bych chtěl ferrari, ale si ho zase nedostanu. Jinak mám radost ze všech dárků, co dostanu," dodal Nedvěd, jenž měl týden před vánočními svátky nastoupit v charitativním utkání jako kapitán výběru Evropy. S Francouzem Zidanem nebo Italem Aquillanim si však nezahrál. Utkání bylo odloženo kvůli nepříznivému počasí.

Foto: Robert Zlatohlávek, ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Velké manévry v Olomouci kvůli fandům Sparty. Policie říká: Velmi rizikové

Sport
13. 5. 2025
Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 představil 12. května 2025 budoucí podobu stadionu v Ďolíčku (na vizualizaci).

Bohemians představili nový Ďolíček. Bude mít unikátní východní tribunu

Sport
12. 5. 2025

Slávie neměla nad Spartou vyhrát, mohla to být plichta. Byla tam ruka

Sport
12. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ