VIDEO: Kamerunci se skoro poprali. Nechutné! soptí kouč

Sport
19. 6. 2014 07:20
Hádka mezi Benoitem Assou-Ekottem a Benjaminem Moukandjoem.
Hádka mezi Benoitem Assou-Ekottem a Benjaminem Moukandjoem.

Trenéra kamerunských fotbalistů Volkera Finkeho naštvalo chování jeho hráčů při porážce 0:4 s Chorvatskem na mistrovství světa. Za nechutnou označil především hádku mezi spoluhráči Benoitem Assou-Ekottem a Benjaminem Moukandjoem, které museli od sebe rozhánět ostatní hráči.

"Musíme najít důvod, proč k tomu došlo, protože takové chování je opravdu nechutné a nepřípustné," řekl Finke k incidentu ze závěru zápasu, kdy Assou-Ekotto udeřil spoluhráče Moukandja hlavou do hlavy, následně mezi oba přiběhl útočník Pierre Webó a odtrhl je od sebe.

Finke celkově postrádal disciplínu v týmu, když už ve 40. minutě se za stavu 0:1 nechal vyloučit zkušený záložník Alexander Song za úder do zad chorvatského útočníka Maria Mandžukiče. Ten sám početní výhodu využil a ve druhé půli dvěma góly završil vysoké vítězství 4:0.

PODÍVEJTE SE NA HÁDKU DVOU SPOLUHRÁČŮ Z KAMERUNU:


"Takový výsledek je pro Kamerun ostudou. Do vyloučení jsme ještě hráli docela vyrovnané utkání, i když soupeř byl efektivnější, ale pak už to bylo špatné," hodnotil Finke.
Situaci přirovnal k utkání Portugalska s Německem, ve kterém Portugalci rovněž ve 40. minutě přišli o vyloučeného Pepeho a následně prohráli 0:4."Byla to ta samá situace a přinesla stejný výsledek. Za něj se všem fanouškům omlouvám. Bolí mě to," dodal.

Ihned po utkání nechtěl dělat unáhlená rozhodnutí, ale nevyloučil možné disciplinární důsledky nepřístojného chování hráčů. "Nejprve se na to ale musíme vyspat a všechno zanalyzovat. Teprve pak můžeme něco vyhlásit. Určitě to ale nějaké důsledky mít bude," prohlásil Finke. Německý rodák rovněž zpochybnil vlastní budoucnost u týmu. "Ale jak jsem říkal, musíme se na to nejprve vyspat. Nyní nejsem schopen říci, co se bude dít," dodal.

Autor: ČTK Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

Fanoušci brněnské Komety - ilustrační foto

Opilý fanoušek Komety napadl trenéra Sparty. Nepřijatelné, říkají Pražáci

Sport
15. 9. 2025

Americký sprinter Knighton dostal čtyřletý trest za doping

Sport
12. 9. 2025
Přípravné fotbalové utkání: Česko - Saúdská Arábie, 1:1

Česko zklamalo! S outsiderem jen remíza a pískot z tribun

Sport
9. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ