Za rvačku v letadle padaly <span>velké pokuty</span>

Sport
18. 9. 2007 15:39
Keith Gillespie
Keith Gillespie

Keith GillespieSeveroirští fotbalisté Keith Gillespie a George McCartney byl potrestáni národní fotbalovou asociací IFA pokutou za vzájemnou potyčku při cestě letadlem z Islandu z utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2008.

Hosté na severu Evropy zápas prohráli 1:2 po vlastním gólu Gillespieho z poslední minuty. Výši finančního postihu disciplinární komise nezveřejnila, podle médií se pohybuje od 75.000 do 100.000 eur pro jednoho. Peníze půjdou na charitu.

"Fotbalová asociace se omlouvá každému, koho se celá událost a nevhodné chování fotbalistů dotklo," stojí v oficiálním prohlášení IFA.

K potyčce mezi hráči došlo v letadle cestou z Rejkjavíku na londýnské letiště Heathrow. Gillespie se za své chování omluvil. "To udělal dobře, ale my chceme, aby se hráči takových incidentů příště vyvarovali," zdůvodnila IFA výši pokuty. "Rozhodně nic takového nebudeme v budoucnu tolerovat," dodali funkcionáři.

Foto: bbc.com  

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

FIFA vydělává dvakrát: přeprodej lístků žene ceny do extrému, finále za 48 milionů korun

Sport
24. 4. 2026
ilustrační obrázek

Itálie se nekvalifikovala na MS? Nevadí, stačí jeden telefonát do Bílého domu

Sport
23. 4. 2026
Jan Tomajko, hlavní trenér české hokejové reprezentace do 18 let

Mistrovství světa hokejistů do 18 let startuje: Češi narazí hned na Američany

Sport
22. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ