Americká legenda chce funkci. Střelec Donovan kandiduje na šéfa

19. 10. 2017 11:44
Bývalý reprezentant Landon Donovan.
Bývalý reprezentant Landon Donovan.

Nejlepší střelec v historii americké reprezentace Landon Donovan se chce ucházet o funkci předsedy národní fotbalové federace. Podle časopisu Sports Illustrated k tomu nedávnou hvězdu vyzvala řada fotbalových osobností v USA. Volby se uskuteční začátkem příštího roku, uzávěrka kandidatur je 12. prosince.

Americkou federaci vede od roku 2006 Sunil Gulati, který zatím oficiálně neoznámil, zda bude svůj post obhajovat. Očekává se však, že bude usilovat o čtvrté funkční období. Osmapadesátiletý rodák z Indie v minulých dnech čelil kritice poté, co reprezentace USA nedokázala postoupit na mistrovství světa, ale rezignovat Gulati odmítl.

Pětatřicetiletý Donovan ovládl s Los Angeles Galaxy čtyřikrát MLS, hrál také za Leverkusen, Bayern Mnichov a Everton. V reprezentaci dal ve 154 zápasech 57 gólů, stejně jako Clint Dempsey.

Autor: ČTK Foto: ČTK , EMPICS/EMPICS Sport

Další čtení

ilustrační obrázek

Abatyši hrozí až deset let: podle obžaloby neoprávněně převedla nemovitosti

Domácí
5. 5. 2026
ilustrační obrázek

Ruský způsob, jak chránit státní tajemství: zavřít každého, kdo o něm kdy slyšel

Zahraničí
5. 5. 2026
ilustrační obrázek

Prasata u panelových domů? Praha 5 přitvrzuje, povoluje další odstřel

Domácí
5. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ