Barcelona prodala místo na dresech teroristům, tvrdí Izrael

21. 12. 2010 15:59
Fotbalisté Barcelony prý prodali místo na dresech teroristům.
Fotbalisté Barcelony prý prodali místo na dresech teroristům.

O tom, jak se nevyplácí kvůli penězům odhazovat staleté tradice, se čím dál tím víc přesvědčuje fotbalová Barcelona. Katalánský gigant před několika dny poprvé ve své historii prodal reklamní místo na dresech. Podle izraelského tisku teroristům.

Navenek charitativní organizace Qatar Foundation, která si místo na hrudích Messiho a spol. koupila za 170 milionů eur, totiž podle izraelského listu Ma´ariv finančně podporuje palestinskou teroristickou organizaci Hamas. Uvedl to britský deník Daily Mail.

Ma´ariv dokonce informoval, že zástupci Izraele už odletěli do Barcelony přesvědčit její funkcionáře, aby pětiletý kontrakt s Qatar Foundation roztrhali na kusy.

Izraelci tak potvrzují deset dní staré informace španělského listu El Mundo. Ten uvedl, že Qatar Foundation poslal peníze extremistickému islámskému duchovnímu Jusúfovu Al Karadávímu, který veřejně obhajuje terorismus, mučení žen a antisemitismus.

Představitelé klubu tento krok obhajovali rostoucím zadlužením, kterým kryjí fotbalové úspěchy. Rekordní smlouvu, která přinese do pokladny klubu 4,2 miliardy korun ročně, prý nešlo odmítnout. Jako argument také uvedli, že Qatar Foundation je podobně jako UNICEF charitativní organizace, která na Blízkém východě podporuje sport a vzdělávání.

 Prodej výsostného místa na dresech však ostře zkritizovali fanoušci i klubové legendy. „Vždyť to dělá jen šest procent rozpočtu. Nenosit reklamu byl 111 let symbol Barcelony. Je to hrozný nápad, který se nedá omluvit špatnou ekonomickou situací," řekl španělskému listu El Periodico de Catalunya legendární Nizozemec Johan Cruyff, bývalý hráč i trenér katalánské fotbalové perly.

Autor: - pv -Foto: ČTK/AP

Další čtení

Česko má ode dneška jednotnou definici domácího násilí, pomůže chránit oběti

Domácí
1. 7. 2025

Policii je ode dneška nutné volat až k nehodám se škodou nad 200.000 korun

Domácí
1. 7. 2025

Farmáři musí ode dneška dodržovat nová protierozní pravidla, chybí metodika

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ