Barcelona zdolala San Sebastian, Ronaldo má nový rekord

24. 3. 2012 20:26
Lionel Messi dal gól v dalším utkání.
Lionel Messi dal gól v dalším utkání.

Fotbalisté Realu po dvou remízách 1:1 ve španělské lize zabrali a deklasovali San Sebastian na svém hřišti 5:1. Dvakrát se prosadil také Cristiano Ronaldo, který překonal rekord Ference Puskáse v nejrychleji nastřílené stovce gólů v soutěži. Madridský celek dál vede o šest bodů před mistrovskou Barcelonou, která vyhrála i v oslabení na Mallorce 2:0. 
    
Sedmadvacetiletý Portugalec Ronaldo se během sobotního 92. zápasu ve španělské lize dočkal 100. a 101. zásahu. Maďarská hvězda šedesátých let Puskás potřeboval ke stovce branek 105 startů. 
    
Vedle nejdražšího hráče světa, který v tabulce střelců dotáhl s pětatřiceti trefami Lionela Messiho z Barcelony, se na stadionu Santiaga Bernabéua prosadil dvakrát Karim Benzema a jednou Gonzalo Higuaín. Hráčům "Bílého Baletu" tak zřejmě příliš nevadilo, že na jejich lavičce chyběl trenér José Mourinho, jenž dostal trest za protesty v minulém utkání s Villarrealem. 
    
Svěřenci barcelonského kouče Pepa Guardioly zvítězili v devátém soutěžním utkání za sebou a zvládli generálku na úvodní středeční čtvrtfinále Ligy mistrů s AC Milán. 
    
Katalánský celek poslal do vedení ve 25. minutě z trestného kopu Argentinec Messi, který se v týdnu stal historicky nejlepším střelcem klubu. Čtyřiadvacetiletý útočník si v tomto ročníku připsal 35. ligový a celkově 55. gól ve všech soutěžích, což naposledy dokázal v elitní evropské soutěži před deseti lety Mario Jardel za Sporting Lisabon. 
    
Favoritovi se však nepovedl nástup do druhé půle a jedenáct minut po přestávce byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník Thiago. Hosté se však i v početním oslabení dokázali prosadit, když v 79. minutě dorazil Messiho střelu do branky stoper Gerard Piqué. 

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:
Mallorca - FC Barcelona 0:2 (25. Messi, 79. Piqué), Real Madrid - San Sebastian 5:1 (32. a 56. Cristiano Ronaldo, 40. a 49. Benzema, 6. Higuaín - 41. Xabi Prieto) , 
22:00 Getafe - Valencie.
Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

USA daly přednost svým zájmům, uvedl Bílý dům k pozastavení dodávek Ukrajině

Zahraničí
2. 7. 2025

V Ostravě dnes začíná festival taneční hudby Beats for Love

Kultura
2. 7. 2025

Izrael podle Trumpa souhlasil s nezbytnými podmínkami pro příměří s Hamásem

Zahraničí
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ