Benzema na Euru? Soud mu zrušil zákaz kontaktu s Valbuenou

11. 3. 2016 12:30
Karim Benzema.
Karim Benzema.

Útočník Karim Benzema se přiblížil návratu do francouzské reprezentace. Soud ve Versailles zrušil nařízení, že se nesmí stýkat se spoluhráčem Mathieuem Valbuenou. Fotbalista Realu Madrid je podezřelý, že se záložníka Lyonu pokusil vydírat kvůli sexuální nahrávce.

Aféra, která může Benzemu připravit o start na letním mistrovství Evropy, odstartovala v listopadu, kdy strávil kvůli vyšetřování noc ve vazbě a byl obviněn ze spiknutí a zapojení do organizovaného zločinu. Podle Valbueny se ho jeho reprezentační spoluhráč snažil přesvědčit, aby se sešel s muži, kteří záložníka Lyonu vydírali kvůli sexuálnímu videu natočenému na mobilní telefon.

Benzema, který jakékoliv provinění popřel, už sice nyní nemá zakázaný kontakt s Valbuenou, případ ale zdaleka není vyřešen. O případném návratu do národního týmu by navíc musel rozhodnout svaz, jenž po vypuknutí aféry uvedl, že osmadvacetiletý útočník se do reprezentace vrátí, až bude celá záležitost uzavřena.

Autor: ČTK Foto: ČTK/EFE/Juan Carlos Hidalgo

Další čtení

ilustrační foto

Papoušci z Česka míří do celého světa. Znovu jejich exportu přibylo

Domácí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Poláci nechtějí vydat Němcům Ukrajince obviněného kvůli plynovodu Nord Stream

Zahraničí
17. 10. 2025
ilustrační foto

Firma, která pozdě dodala armádě kuchyně za 65 milionů, je v insolvenci

Ekonomika
Aktualizováno: 15. 10. 2025 15:25

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ