Bitva o Manchester: mlsní Rudí ďáblové a trenéři na pranýři

25. 3. 2014 11:00
Útočník Manchesteru United Wayne Rooney.
Útočník Manchesteru United Wayne Rooney.

Kdo s koho. Nebesky modrá, nebo ďábelsky rudá? Pohled na tabulku anglické Premier League hovoří jednoznačně pro modrou, tedy Manchester City. Ten stále pomýšlí na titul. Na lídra z Chelsea ztrácí 6 bodů, jenže má tři zápasy k dobru. První dohrávku si mohou Citizens odškrtnout právě dnes. Jenže Rudí ďáblové po delší době opět překypují sebevědomím a domácí fandy chtějí potěšit výhrou. Co na tom, že na svého soka ztrácí propastných 12 bodů. Když jde o derby Manchesteru, všechny statistiky jdou stranou.

Obhajoba titulu už je pro United zapovězena. Na vedoucí Chelsea ztrácí ze sedmého místa hrozivých 18 bodů. O čtvrtou příčku zajišťující vstupenku do předkola Ligy mistrů ale stále stojí za to hrát. "Výhra nad City by se nám mo hodila a udržela by naše plány naživu. Už se těšíme. Bude to těžký zápas, ale těžký pro oba týmy," upozornil pro klubové stránky záložník United Michael Carrick.

United se zdají konečně ďábelsky nažhaveni na cestu tabulkou vzhůru. Debakl od Liverpoolu je již pasé. Minulý týden byl důkazem, že Rooney a spol. fotbalový kumšt ještě nezapomněli. Nejprve vítězství  3:0 nad Olympiakosem znamenající postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, poté výhra 2:0 na půdě West Hamu... Skalp zvučnějšího soka má přijít právě dnes.

"Za každou výhru jsou tři body, ale pak je také přidaná hodnota v podobě triumfu ve velkých zápasech. Ty nám v této sezoně moc nejdou, takže by bylo skvělé, kdybychom  tentokrát proti City uspěli," nabádá manažer United David Moyes. Ví, o čem mluví. Jeho tým porazil v této sezoně klub z "top 9" jen jednou. Nedaří se mu ani proti městským rivalům ze City. V předchozí mistrovské sezoně s nimi prohráli 1:2, loni v září dokonce 1:4. Přijde ještě větší nášup, nebo tentokrát pomsta z dílny United?

Trenér Manchesteru United David Moyes.Bez Van Persieho i Agüera

Ve hře ale nejsou jen body, ale i hlavy trenérů. Manažer United David Moyes je téměř od začátku svého angažmá fotbalovým lidem vyhazován. Nástupce legendárního Fergusona trpí a s ním i celý tým. Paradoxně by se ale po sezoně mohl loučit kouč úspěšnějšího City Manuel Pellegrini.

Netrpěliví šejkové ze City totiž chtějí úspěch tady a teď. Titul je poměrně blízko, pokud by ho ale uzmula nakonec Chelsea či Liverpool, přišly by v modrém klubu jistě změny. Naopak u Rudých ďáblů se soustředí na dlouhodobou koncepční práci a Moyese ve funkci navzdory bídné sezoně zřejmě podrží. "Může trvat dalších 10 let, než Manchester získá zase titul. Jen samotná přestavba kádru znamená tři až čtyři roky práce," řekl pro BBC bývalý fotbalový obránce Danny Mills.

Dnes na Old Trafford se ale žádná potencionální přestavba kádru řešit nebude. Všichni fanoušci věří ve výhru nad nesmiřitelnými rivaly ze City. Byť bude United chybět zraněný útočník Robin van Persie a soupeři zase Sergio Agüero, o góly snad nebude nouze. Manchesterské derby začíná ve 20:45

Autor: - fol -Foto: ČTK/imago sportfotodienst/imago sportfotodienst

Další čtení

Pohled na Svatopetrské náměstí

S papežem se rozloučily už desítky tisíc lidí. Baziliku nechali otevřenou i v noci

Zahraničí
24. 4. 2025
ilustrační foto

Špilberk otevřel tajnou kapli. Nacisté ji užívali jako vězení i kapli kultu Hitlera

Domácí
24. 4. 2025
ilustrační foto

Policisté dopadli dealerku z Prostějova, pervitin dávala třeba i za hlídání dětí

Domácí
24. 4. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ