Budoucnost reprezentace Itálie? Dělová koule z Turína

12. 12. 2016 11:00
Italský útok by měl ovládnout Andrea Belotti.
Italský útok by měl ovládnout Andrea Belotti.

Teď už je to opravdu patrné. Dlouholeté sliby, že Serie A a italská reprezentace začnou omlazovat, jsou konečně v platnosti. Do národního týmu se před nedávnem prokousali Gianluigi Donnarumma (17), Alessio Romagnoli (21) a našlápnuto má i Manuel Locatelli (18). Slibně ovšem vypadá i útok, který by měl ovládnout Andrea Belotti.

Dvaadvacetiletý hrotový střelec, kterému se nejen v Itálii přezdívá "Gallo", tedy kohout, je typově trochu odlišný od reprezentantů, kteří na mezinárodní úrovni v azurovém dresu působili. Ale možná právě to Italům v minulosti chybělo.

Belotti je totiž klasické kladivo do pokutového území, které zakládá svojí hru na perfektním výběru místa a dobře načasovaném náběhu. Bez míče je navíc útočník neskutečně platný při organizovaném napadání. Jeho fyzický fond mu dovoluje hrát na sto procent takřka celé utkání a souboje s ním si obránci pamatují ještě minimálně pár hodin po zápase.

V aktuálním ročníku Serie A dal už deset gólů a mezi střelci mu patří dělené třetí místo. I to mu před nedávnem vyneslo novou smlouvu s Turínem FC, která obsahuje klauzuli o minimálním výkupu za sto milionů eur. V AC Milan, Neapoli i Liverpoolu si tak pro nejbližší příležitost budou muset nechat zajít chuť.

Odchod do zahraničí by navíc mohl znamenat komplikace s ohledem na reprezentaci, jak to občas u Italů v Evropě bývá. A jak bylo naznačeno, "Squadra Azzurra" takového hráče potřebuje.

Od dob Vincenza Iaquinty nebo nedoceněného Marca Borriella se víceméně neobjevil. Graziano Pellé je precizní hlavičkář a zakončovatel, ovšem bez touhy chodit do tvrdších soubojů. Insigne je technik, Balotelli má problémy s konzistencí výkonů a Immobile teprve před nedávnem chytil formu. V Belottim mají Italové poklad.

Autorem je Michal Micka, komentátor stanice Sport TV, která italskou Serii A vysílá.

Autor: - red -Foto: ČTK

Další čtení

Decroix zvažuje, že by stát mohl přijímat darem i majetek nejasného původu

Domácí
11. 7. 2025

Výrobce Nutelly Ferrero koupí za 3,1 miliardy USD americkou firmu WK Kellogg

Ekonomika
10. 7. 2025

Kybernetický úřad varuje před využíváním produktů čínské společnosti DeepSeek

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ