"Byl jsem u toho." Anglie žertuje, Torres se konečně trefil

19. 3. 2012 17:00
Fernando Torres.
Fernando Torres.

Anglická média žertují: každý návštěvník pohárového zápasu mezi Chelsea a Leicestrem City (5:2) by si měl pořídit památeční tričko s nápisem "Byl jsem u toho". Fernando Torres dal totiž gól. Čekal na něj den - den hracího času.

Nejdražší hráč historie anglického fotbalu to měl pěkně spočítané. Před víkendovým utkáním nedal branku přesně 25 hodin čisté hry. To znamená přes šestnáct zápasů. Dlouhodobě trápící se hráč, který stál 50 milionů liber je považován za jeden z nejhorších přestupů v dějinách.

Je velice nepravděpodobné, že se to změní poté, co dal druholigovému Leicesteru City dvě branky a pomohl Chelsea k postupu do semifinále Anglického poháru. Pro usmíření fanoušků Blues musí nastřílet ještě spoustu branek.

Torres častokrát sedává jen na lavičce, z báječného chlapce z Liverpoolu se stal miliardový stín. Přesto se alespoň konečně trefil - i to je na malou oslavu. "Tyhle góly potřebuji," řekl pak deníku Telegraph španělský útočník. "Pracoval jsem tvrdě, abych mohl konečně skórovat. Naše mužstvo se za poslední měsíc hodně zvedlo, hrajeme dobře - myslím, že i já hraji dobře, alespoň se tak cítím, chyběly tomu jen góly. A ty konečně přišly," byl spokojený Torres, jenž v minulém týdnu předvedl slušný výkon i v Lize mistrů, kde naskočil do osmifinále proti Neapoli ze střídačky a oživil hru.

"Byl jsem zoufalý, zoufalý. To znamená, že můžete zapomenout na pohodu," vrátil se do trudného období, které ale zdaleka neskončilo - pro zapomnění musí dávat další a další góly. "Je to tak. Pokud góly nedáváte, pro fanoušky jste útočník, který hraje špatně. Pro mě je důležité, že cítím podporu od všech lidí z klubu - od spoluhráčů, od trenéra, od funkcionářů. Snad to bude už jen lepší."

Když v NHL nedal giganticky placený Scott Goméz z Montrealu rok branku, fanoušci mu vyrobili dort a ironicky jeho jubileum oslavili. Torres si může oddechnout. Nic takového mu nehrozí. Tedy - zatím.

Autor: - kva -Foto: ČTK/AP

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ