Trapas, ostuda a bezmoc. Tak asi vypadala ligová premiéra Petra Čecha v bráně Arsenalu Londýn. Ze tří střel pustil dvě. U prvního gólu špatně načasoval výběh na centrovaný balon, u druhého pustil snadnou střelu ze dvaceti metrů. West Ham si nakonec z Emirates Stadium odvezl cenné vítězství 2:0, na čemž měl velký podíl právě český reprezentant. U fanoušků to okamžitě vyvolalo vtipné reakce. "Není to dvojitý agent z Chelsea?" ptali se jedni. Další si utahovali z toho, že před ním zapomněli zaparkovat autobus.
Petr Cech looking around like pic.twitter.com/UuQwrR5nkA
- Footy Jokes (@Footy_Jokes) 9. Srpen 2015
Někteří vyděšení fanoušci "Gunners", když viděli v neděli chytat Čecha proti West Hamu, se okamžitě na dálku ptali manažera "Blues", jestli navrátí Wengerovi zpět peníze. Mou na to měl jasnou odpověď.
Wenger "can I have a refund on Cech please Jose?" https://t.co/ft2D6Zj4F0
- Footy Jokes (@Footy_Jokes) 9. Srpen 2015
V dalším tweetu, který začal kolovat po internetu, je zveřejněný fiktivní vzkaz gólmanova agenta směrem ke všem jeho příznivcům. Píše v něm, že Petr Čech zůstane navždy modrým. Tedy oddaný Chelsea. A nikdy to nebude měnit.
Agent Cech. pic.twitter.com/U25rzMbNCz
- Footy Jokes (@Footy_Jokes) 9. Srpen 2015
Arsenal měl ještě v jedné věci smůlu. Během týdne prohlásil legendární Thierry Henry, že posledním mužem, který chybí Kanonýrům do party, aby společně mohli vyhrát titul, je Karim Benzema z Realu Madrid. Ten byl podle "posměváčků" už nad Londýnem. Když ovšem viděl tu nedělní tragédii, kvapně nechal otočit celé letadlo a vydal se zpět do Madridu. To znamená, že ani letos Wengerovi svěřenci titul asi nevyhrají.
BREAKING: Benzema's plane to London... pic.twitter.com/aunYBjjbNj
- Footy Jokes (@Footy_Jokes) 9. Srpen 2015
Že se zápas bývalému gólmanovi Chelsea opravdu nepovedl, o tom se můžete přesvědčit v přiloženém videu. Poté, co se fanoušci "Kanonýrů" v sobotu smáli náhradě za Čecha Thibautu Courtoisovi, v neděli se karta po zásluze obrátila.